Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19

Bricka 20

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.01.19

? ?
Väst giv
alla i zon
#
10872
106
K97
K1054
#
EKD
kn987
E1032
32
#
954
K54
kn54
9876
#
kn63
ED32
D86
EDkn

Optimalt kontrakt: 2NT S= 120
 NT
N87787
S87788
Ö56645
V56645
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lena Jeppsson - Iréne Carlsson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2 V-2 7 200 36/0
Hans Ryning - Gösta Wiik Marianne Servin - Ulla Öberg 1NT S+2 E 150 31/5
Ulf Pernvi - Lennart Lindahl Britt Lindberg - Mona Andersson 1NT S+2 E 150 31/5
Susanne Levin - Karl-Erik Rosell Börje Dahlberg - Anders Edstrand 1NT S+2 E 150 31/5
Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam Ulla Lindblad - Karin Eresund 1NT S+2 E 150 31/5
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Britta-Lena Rundcrantz - Gun Jensen-Carlén 1 N+2 K 140 25/11
Greger Jonsson - Anna Axtenius Anette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg 1 N+2 4 140 25/11
Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen Bo Hedberg - Fredrik Bonde 1NT S+1 D 120 17/19
Kent Bengtsson - Birgitta Forsström Bo Cnattingius - Ingela Roos 1NT S+1 2 120 17/19
Jan Clementsson - Mats Andersson Ulla Wästberg - Hans Wästberg 1NT S+1 E 120 17/19
Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg Göran Ekelund - Hasse Jiborn 1NT S+1 E 120 17/19
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Willy Landgren - Bibi Jönsson 2NT N= E 120 17/19
Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 1NT S+1 9 120 17/19
Sonja Christensson - Elsa Olsson Hanna Söderberg - Marianne Falck 1 N+1 4 110 10/26
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Erwin Wilhelm - Agneta Johansson 1NT S= E 90 7/29
Berit Linse - Karen Nielsen Grete Derand - Susanne Ramel 2 N= 2 90 7/29
Monica Borg - Anna-Greta Fristedt Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 1 V= 4 -80 4/32
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Gunilla Wallin - Elsie Hägg 1 S-1 E -100 1/35
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Göran Nyqvist - Sten Sjöström 3 N-1 5 -100 1/35