Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld in
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19

Bricka 19

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.01.19

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
K
KD107642
K76
E2
#
E8532
kn
5
K108543
#
1064
E83
E842
kn96
#
Dkn97
95
Dkn1093
D7

Optimalt kontrakt: 4D S-1 -100
 NT
N39945
S39945
Ö104496
V104496
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Erwin Wilhelm - Agneta Johansson 4 N= 2 420 32/4
Ulf Pernvi - Lennart Lindahl Britt Lindberg - Mona Andersson 4 N= 10 420 32/4
Kent Bengtsson - Birgitta Forsström Bo Cnattingius - Ingela Roos 4 N= 6 420 32/4
Lena Jeppsson - Iréne Carlsson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 S= 9 420 32/4
Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam Ulla Lindblad - Karin Eresund 4 N= 2 420 32/4
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Britta-Lena Rundcrantz - Gun Jensen-Carlén 3 N+2 3 200 26/10
Susanne Levin - Karl-Erik Rosell Börje Dahlberg - Anders Edstrand 2 N+2 6 170 24/12
Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg Göran Ekelund - Hasse Jiborn 2 N+1 6 140 20/16
Berit Linse - Karen Nielsen Grete Derand - Susanne Ramel 2 N+1 6 140 20/16
Greger Jonsson - Anna Axtenius Anette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg 2 N+1 6 140 20/16
Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen Bo Hedberg - Fredrik Bonde 2 N= 6 110 16/20
Monica Borg - Anna-Greta Fristedt Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3 N-1 E -50 9/27
Hans Ryning - Gösta Wiik Marianne Servin - Ulla Öberg 4 N-1 6 -50 9/27
Jan Clementsson - Mats Andersson Ulla Wästberg - Hans Wästberg 4 S-1 6 -50 9/27
Sonja Christensson - Elsa Olsson Hanna Söderberg - Marianne Falck 4 N-1 4 -50 9/27
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Göran Nyqvist - Sten Sjöström 4 N-1 10 -50 9/27
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Willy Landgren - Bibi Jönsson 4 N-1 10 -50 9/27
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Gunilla Wallin - Elsie Hägg 4D N-1 Kn -100 1/35
Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 4 N-2 6 -100 1/35