Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19

Bricka 18

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.01.19

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
1043
E76
8752
EK7
#
865
kn2
EKkn64
984
#
E72
K108
D3
Dkn632
#
KDkn9
D9543
109
105

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N55986
S55986
Ö87457
V87457
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Clementsson - Mats Andersson Monica Borg - Anna-Greta Fristedt 3 S= E 140 36/0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 1 S+1 E 110 34/2
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Gunilla Wallin - Elsie Hägg 1NT Ö-1 K 50 30/6
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3 Ö-1 10 50 30/6
Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson Grete Derand - Susanne Ramel 1NT Ö-1 K 50 30/6
Susanne Levin - Karl-Erik Rosell Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg Pass   25/11
Börje Dahlberg - Anders Edstrand Anette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg Pass   25/11
Bo Cnattingius - Ingela Roos Hans Ryning - Gösta Wiik 1NT Ö= K -90 17/19
Marianne Servin - Ulla Öberg Britt Lindberg - Mona Andersson 1NT Ö= K -90 17/19
Kent Bengtsson - Birgitta Forsström Britta-Lena Rundcrantz - Gun Jensen-Carlén 1NT Ö= K -90 17/19
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Erwin Wilhelm - Agneta Johansson 1NT Ö= K -90 17/19
Sonja Christensson - Elsa Olsson Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam 1NT Ö= K -90 17/19
Göran Ekelund - Hasse Jiborn Lena Jeppsson - Iréne Carlsson 1NT Ö= K -90 17/19
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 1NT Ö+1 K -120 7/29
Willy Landgren - Bibi Jönsson Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 1NT Ö+1 K -120 7/29
Ulla Lindblad - Karin Eresund Berit Linse - Karen Nielsen 1NT Ö+1 K -120 7/29
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Hanna Söderberg - Marianne Falck 1NT Ö+1 K -120 7/29
Greger Jonsson - Anna Axtenius Göran Nyqvist - Sten Sjöström 1NT Ö+2 K -150 2/34
Ulf Pernvi - Lennart Lindahl Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen 3 S-2 K -200 0/36