Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19

Bricka 16

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.01.19

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
10742
K6
D42
EKkn3
#
Dkn8
D10982
7
D984
#
95
kn7
K109865
1062
#
EK63
E543
Ekn3
75

Optimalt kontrakt: 6 N= 980
 NT
N101091211
S1010101211
Ö33312
V33312
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Clementsson - Mats Andersson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 6 N= Kn 980 36/0
Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam Willy Landgren - Bibi Jönsson 3NT N+3 10 490 34/2
Marianne Servin - Ulla Öberg Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen 4 S+2 7 480 30/6
Ulla Lindblad - Karin Eresund Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson 4 N+2 6 480 30/6
Göran Ekelund - Hasse Jiborn Susanne Levin - Karl-Erik Rosell 4 N+2 9 480 30/6
Britta-Lena Rundcrantz - Gun Jensen-Carlén Britt Lindberg - Mona Andersson 4 N+1 8 450 23/13
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Börje Dahlberg - Anders Edstrand 4 N+1 Kn 450 23/13
Berit Linse - Karen Nielsen Sonja Christensson - Elsa Olsson 4 N+1 Kn 450 23/13
Greger Jonsson - Anna Axtenius Hanna Söderberg - Marianne Falck 4 N+1 Kn 450 23/13
Anette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg Lena Jeppsson - Iréne Carlsson 3NT S+1 8 430 18/18
Monica Borg - Anna-Greta Fristedt Erwin Wilhelm - Agneta Johansson 4 S= 7 420 13/23
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Ulla Wästberg - Hans Wästberg 4 N= Kn 420 13/23
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Ulf Pernvi - Lennart Lindahl 4 S= 7 420 13/23
Hans Ryning - Gösta Wiik Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 4 S= 7 420 13/23
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 3NT S= 7 400 8/28
Kent Bengtsson - Birgitta Forsström Gunilla Wallin - Elsie Hägg 1 S+2 7 140 6/30
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Bo Cnattingius - Ingela Roos 3NT S-1 10 -50 3/33
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Grete Derand - Susanne Ramel 6 N-1 9 -50 3/33
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 6 N-2 Kn -100 0/36