Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19

Bricka 12

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.01.19

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
D3
65
EK97
kn8432
#
Kkn974
ED1073
42
K
#
E106
kn8
8653
ED75
#
852
K942
Dkn10
1096

Optimalt kontrakt: 5 V= -450
 NT
N54102
S54102
Ö7810119
V7810119
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britta-Lena Rundcrantz - Gun Jensen-Carlén Jan Clementsson - Mats Andersson 4 V-1 E 50 35/1
Bo Cnattingius - Ingela Roos Britt Lindberg - Mona Andersson 3 V-1 E 50 35/1
Monica Borg - Anna-Greta Fristedt Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 V= E -140 32/4
Lena Jeppsson - Iréne Carlsson Sonja Christensson - Elsa Olsson 2NT Ö+1 10 -150 30/6
Kent Bengtsson - Birgitta Forsström Hans Ryning - Gösta Wiik 2 V+2 K -170 25/11
Grete Derand - Susanne Ramel Greger Jonsson - Anna Axtenius 2 V+2 E -170 25/11
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Ulla Lindblad - Karin Eresund 3 V+1 E -170 25/11
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Susanne Levin - Karl-Erik Rosell 3 V+1 E -170 25/11
Erwin Wilhelm - Agneta Johansson Bo Hedberg - Fredrik Bonde 4 V= E -420 13/23
Marianne Servin - Ulla Öberg Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 4 V= E -420 13/23
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen 4 V= E -420 13/23
Berit Linse - Karen Nielsen Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 V= E -420 13/23
Börje Dahlberg - Anders Edstrand Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 4 V= E -420 13/23
Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 4 V= E -420 13/23
Göran Ekelund - Hasse Jiborn Göran Nyqvist - Sten Sjöström 4 V= E -420 13/23
Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson Willy Landgren - Bibi Jönsson 4 V= E -420 13/23
Ulf Pernvi - Lennart Lindahl Ulla Wästberg - Hans Wästberg 4 V+1 E -450 2/34
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Gunilla Wallin - Elsie Hägg 4 V+1 E -450 2/34
Hanna Söderberg - Marianne Falck Anette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg 4 V+1 E -450 2/34