Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19

Bricka 11

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.01.19

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
E103
K86
ED93
943
#
Kkn65
D10752
kn86
kn
#
9
Ekn3
K
ED1087652
#
D8742
94
107542
K

Optimalt kontrakt: 4D S-2 -300
 NT
N38383
S28082
Ö1051059
V1051059
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Pernvi - Lennart Lindahl Ulla Wästberg - Hans Wästberg 5D Ö-2 5 300 35/1
Kent Bengtsson - Birgitta Forsström Hans Ryning - Gösta Wiik 5D Ö-2 2 300 35/1
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Ulla Lindblad - Karin Eresund 4 V-3 E 150 32/4
Marianne Servin - Ulla Öberg Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 3 V-2 3 100 29/7
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen 5 Ö-2 2 100 29/7
Britta-Lena Rundcrantz - Gun Jensen-Carlén Jan Clementsson - Mats Andersson 5 Ö-1 4 50 23/13
Erwin Wilhelm - Agneta Johansson Bo Hedberg - Fredrik Bonde 5 Ö-1 9 50 23/13
Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 4 V-1 E 50 23/13
Göran Ekelund - Hasse Jiborn Göran Nyqvist - Sten Sjöström 4 Ö-1 2 50 23/13
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Susanne Levin - Karl-Erik Rosell 2 V= E -110 18/18
Bo Cnattingius - Ingela Roos Britt Lindberg - Mona Andersson 3 Ö+1 10 -130 13/23
Monica Borg - Anna-Greta Fristedt Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 Ö+1 10 -130 13/23
Hanna Söderberg - Marianne Falck Anette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg 3 Ö+1 5 -130 13/23
Börje Dahlberg - Anders Edstrand Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 4 Ö= 2 -130 13/23
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Gunilla Wallin - Elsie Hägg 3 Ö+2 2 -150 7/29
Lena Jeppsson - Iréne Carlsson Sonja Christensson - Elsa Olsson 3 Ö+2 10 -150 7/29
Grete Derand - Susanne Ramel Greger Jonsson - Anna Axtenius 5 Ö= 4 -400 3/33
Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson Willy Landgren - Bibi Jönsson 5 Ö= 9 -400 3/33
Berit Linse - Karen Nielsen Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 V= E -420 0/36