Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17

Bricka 9

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.17

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
K865
864
ED65
K2
#
E10
D107
K10743
1095
#
97
Ekn953
982
EDkn
#
Dkn432
K2
kn
87643

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N74495
S74495
Ö59946
V59946
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg Bo Johansson - Elsa Johansson 4 Ö-2 Kn 200 50/0
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Mona Andersson - Yvonne Tolf 3 S+1 D 170 46/4
Marianne Servin - Ulla Öberg Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2 N+2 E 170 46/4
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 3 S+1 7 170 46/4
Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 2 S+1 D 140 31/19
Anitha Lindgren - Marian Krook Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 S= 7 140 31/19
Lars G Svensson - Greger Jonsson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 2 S+1 7 140 31/19
Lars Becklén - Mats Andersson Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 2 S+1 7 140 31/19
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Max Elander - Lars V Andersson 3 S= D 140 31/19
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Gunilla Ljung - Gun Bellander 2 N+1 9 140 31/19
Håkan Linse - Ulla Linse Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 N= E 140 31/19
Lena Kampf - Ann Lilliengren Mats Holm - Peter Gati 3 S= 5 140 31/19
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Lisa Engström - Sonja Christensson 3 S= 10 140 31/19
Örjan Söderlund - Christian Söderlund Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 S= D 140 31/19
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 2 N+1 10 140 31/19
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 3 N= 9 140 31/19
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 3 Ö-1 Kn 100 16/34
Ulla Borgström - Monica Wester Ulla Wästberg - Hans Wästberg 3 Ö-1 Kn 100 16/34
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Peter Moricz - Christer Ekberg 3 Ö-1 Kn 100 16/34
Britt Lindberg - Åke Lindström Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 S-1 7 -50 11/39
Jane Brändemar - Nina Nilsson Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 3 S-1 D -50 11/39
Bo Hedberg - Åke Kjellkvist Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 S-2 10 -100 8/42
Susanne Levin - Thore Lindström Eva Landin - Marianne Andersson 3 Ö= D -140 6/44
Rolf Bergström - Christer Löfgren Magnus Friberg - Karen Nielsen 1NT V+2 5 -150 4/46
Gunilla Wallin - Per Stahl Nils Lindblad - Louise Grandinsson 3 Ö+1 Kn -170 1/49
Göran Grönvall - Dennis Alsensjö Jan Schneider - Ester Schneider 2 Ö+2 Kn -170 1/49