Kommande tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17

Bricka 8

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.17

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
D10864
K9
D843
D2
#
Kkn93
84
kn1097
K64
#
72
E652
K65
Ekn87
#
E5
Dkn1073
E2
10953

Optimalt kontrakt: 2 V= -90
 NT
N65776
S65776
Ö78667
V78667
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bo Hedberg - Åke Kjellkvist Björn Nilsén - Irene Nilsén 1 V-3 K 150 49/1
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Marianne Servin - Ulla Öberg 2NT Ö-3 D 150 49/1
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg 1 S+2 4 140 46/4
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Jan Schneider - Ester Schneider 1NT S+1 4 120 44/6
Max Elander - Lars V Andersson Jane Brändemar - Nina Nilsson 1D V-1 K 100 42/8
Bo Johansson - Elsa Johansson Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 1NT Ö-1 D 50 35/15
Britt Lindberg - Åke Lindström Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 1NT Ö-1 D 50 35/15
Mona Andersson - Yvonne Tolf Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 1NT Ö-1 D 50 35/15
Sven Grahn - Wiveca Lindström Barbro Söderberg - Birgit Andersson 1NT V-1 4 50 35/15
Eva Landin - Marianne Andersson Örjan Söderlund - Christian Söderlund 3 Ö-1 E 50 35/15
Göran Grönvall - Dennis Alsensjö Lisa Engström - Sonja Christensson 1NT Ö-1 D 50 35/15
Anitha Lindgren - Marian Krook Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 2NT S-1 9 -50 27/23
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Lars G Svensson - Greger Jonsson 2 S-1 Kn -50 27/23
Håkan Linse - Ulla Linse Ulla Wästberg - Hans Wästberg 1 V= 4 -80 24/26
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Lars Becklén - Mats Andersson 1NT Ö= 10 -90 20/30
Ulla Borgström - Monica Wester Mats Holm - Peter Gati 1NT Ö= D -90 20/30
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Susanne Levin - Thore Lindström 1NT Ö= 7 -90 20/30
Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 S-2 Kn -100 13/37
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Nils Lindblad - Louise Grandinsson 2 S-2 Kn -100 13/37
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 N-2 7 -100 13/37
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT N-2 6 -100 13/37
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Gunilla Wallin - Per Stahl 1NT Ö+1 D -120 6/44
Magnus Friberg - Karen Nielsen Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 1NT V+1 8 -120 6/44
Gunilla Ljung - Gun Bellander Peter Moricz - Christer Ekberg 1NT Ö+1 10 -120 6/44
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 1NT V+2 6 -150 1/49
Lena Kampf - Ann Lilliengren Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 1NT Ö+2 3 -150 1/49