Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17

Bricka 7

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.17

? ?
Syd giv
alla i zon
#
ED8
E
E106
Ekn7542
#
K104
D863
Dkn94
D9
#
7532
kn10972
32
K8
#
kn96
K54
K875
1063

Optimalt kontrakt: 6NT S= 1440
 NT
N12107912
S12107912
Ö13531
V13641
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bo Johansson - Elsa Johansson Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 3NT N+3 Kn 690 49/1
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT S+3 3 690 49/1
Max Elander - Lars V Andersson Jane Brändemar - Nina Nilsson 3NT S+2 4 660 41/9
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg 3NT S+2 4 660 41/9
Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT S+2 6 660 41/9
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Lars G Svensson - Greger Jonsson 3NT S+2 4 660 41/9
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Marianne Servin - Ulla Öberg 3NT N+2 4 660 41/9
Gunilla Ljung - Gun Bellander Peter Moricz - Christer Ekberg 3NT S+2 D 660 41/9
Göran Grönvall - Dennis Alsensjö Lisa Engström - Sonja Christensson 3NT N+1 Kn 630 34/16
Eva Landin - Marianne Andersson Örjan Söderlund - Christian Söderlund 5 N+1 Kn 620 32/18
Lena Kampf - Ann Lilliengren Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 5 N= Kn 600 30/20
Mona Andersson - Yvonne Tolf Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 3 N+3 3 170 24/26
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 N+3 Kn 170 24/26
Håkan Linse - Ulla Linse Ulla Wästberg - Hans Wästberg 3 N+3 Kn 170 24/26
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Jan Schneider - Ester Schneider 3 N+3 Kn 170 24/26
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Susanne Levin - Thore Lindström 2 N+4 9 170 24/26
Bo Hedberg - Åke Kjellkvist Björn Nilsén - Irene Nilsén 1 N+4 Kn 150 11/39
Anitha Lindgren - Marian Krook Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3 N+2 10 150 11/39
Britt Lindberg - Åke Lindström Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 3 N+2 Kn 150 11/39
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Gunilla Wallin - Per Stahl 3 N+2 Kn 150 11/39
Sven Grahn - Wiveca Lindström Barbro Söderberg - Birgit Andersson 3 N+2 7 150 11/39
Magnus Friberg - Karen Nielsen Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 N+2 2 150 11/39
Ulla Borgström - Monica Wester Mats Holm - Peter Gati 3 N+2 Kn 150 11/39
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 N+2 Kn 150 11/39
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Nils Lindblad - Louise Grandinsson 3 N+1 Kn 130 2/48
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Lars Becklén - Mats Andersson 2 S+1 6 110 0/50