Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17

Bricka 23

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.17

? ?
Syd giv
alla i zon
#
Ekn6
kn8642
75
643
#
K53
E
E10863
KD108
#
D1094
D10973
kn
Ekn7
#
872
K5
KD942
952

Optimalt kontrakt: 6 V= -1370
 NT
N13323
S13323
Ö1210101110
V1210101110
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anitha Lindgren - Marian Krook Lars G Svensson - Greger Jonsson 3NT V-2 6 200 50/0
Britt Lindberg - Åke Lindström Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT Ö-1 9 100 44/6
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg 3NT Ö-1 4 100 44/6
Sven Grahn - Wiveca Lindström Gunilla Ljung - Gun Bellander 3NT Ö-1 2 100 44/6
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Eva Landin - Marianne Andersson 3NT Ö-1 2 100 44/6
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Håkan Linse - Ulla Linse 3NT Ö-1 4 100 44/6
Björn Nilsén - Irene Nilsén Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 1NT V+1 4 -120 38/12
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Max Elander - Lars V Andersson 2 V+2 5 -130 36/14
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Hans Antolin - Jan-Åke Roos 2NT V+1 6 -150 34/16
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 2NT V+2 2 -180 32/18
Gunilla Wallin - Per Stahl Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT V= 4 -600 24/26
Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg Jane Brändemar - Nina Nilsson 3NT V= 6 -600 24/26
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Lisa Engström - Sonja Christensson 3NT V= 4 -600 24/26
Susanne Levin - Thore Lindström Ulla Wästberg - Hans Wästberg 3NT Ö= 8 -600 24/26
Ulla Borgström - Monica Wester Örjan Söderlund - Christian Söderlund 3NT V= 4 -600 24/26
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Peter Moricz - Christer Ekberg 3NT Ö= 2 -600 24/26
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Lena Kampf - Ann Lilliengren 3NT V= 4 -600 24/26
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Nils Lindblad - Louise Grandinsson 3NT Ö+1 9 -630 9/41
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Mona Andersson - Yvonne Tolf 3NT Ö+1 9 -630 9/41
Bo Johansson - Elsa Johansson Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 3NT V+1 6 -630 9/41
Lars Becklén - Mats Andersson Bo Hedberg - Åke Kjellkvist 3NT V+1 E -630 9/41
Magnus Friberg - Karen Nielsen Jan Schneider - Ester Schneider 3NT Ö+1 3 -630 9/41
Rolf Bergström - Christer Löfgren Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT Ö+1 D -630 9/41
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Göran Grönvall - Dennis Alsensjö 3NT Ö+1 K -630 9/41
Mats Holm - Peter Gati Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 3NT Ö+1 8 -630 9/41
Marianne Servin - Ulla Öberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT V+2 4 -660 0/50