Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17

Bricka 20

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.17

? ?
Väst giv
alla i zon
#
Ekn1083
E2
643
Ekn8
#
5
D98743
K102
K74
#
KD74
kn65
kn75
952
#
962
K10
ED98
D1063

Optimalt kontrakt: 4 S= 620
 NT
N99798
S9107108
Ö33633
V33633
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Jane Brändemar - Nina Nilsson 5D V-4 E 1100 50/0
Gunilla Wallin - Per Stahl Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg 4D N= Kn 790 48/2
Göran Grönvall - Dennis Alsensjö Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT N+1 9 630 46/4
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Max Elander - Lars V Andersson 4 N= 5 620 41/9
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 N= Kn 620 41/9
Mats Holm - Peter Gati Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 N= 5 620 41/9
Gunilla Ljung - Gun Bellander Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 4 N= 5 620 41/9
Bo Johansson - Elsa Johansson Lars G Svensson - Greger Jonsson 2 N+2 9 170 36/14
Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg Lars Becklén - Mats Andersson 3 N= 5 140 31/19
Mona Andersson - Yvonne Tolf Britt Lindberg - Åke Lindström 3 N= Kn 140 31/19
Lena Kampf - Ann Lilliengren Hans Antolin - Jan-Åke Roos 3 N= 5 140 31/19
Peter Moricz - Christer Ekberg Jan Schneider - Ester Schneider 2 N+1 Kn 140 31/19
Magnus Friberg - Karen Nielsen Örjan Söderlund - Christian Söderlund 2NT N= 5 120 26/24
Susanne Levin - Thore Lindström Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 2 N= 5 110 24/26
Marianne Servin - Ulla Öberg Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 N-1 Kn -100 14/36
Anitha Lindgren - Marian Krook Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 N-1 9 -100 14/36
Anders Olsson - Sten Ahlgren Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 4 N-1 5 -100 14/36
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 4 N-1 5 -100 14/36
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 3 N-1 5 -100 14/36
Ulla Borgström - Monica Wester Eva Landin - Marianne Andersson 4 N-1 6 -100 14/36
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 N-1 5 -100 14/36
Lisa Engström - Sonja Christensson Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 4 N-1 5 -100 14/36
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 4 N-1 5 -100 14/36
Bo Hedberg - Åke Kjellkvist Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT N-3 6 -300 2/48
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 4 N-3 Kn -300 2/48
Håkan Linse - Ulla Linse Barbro Söderberg - Birgit Andersson 2NT N-3 5 -300 2/48