Kommande tävlingar
24/04 Anmälan till SM Lag semi
08/05 INSTÄLLD ... Guld-IAF - BK S:t
01/07 Ölandsveckan 2021 - INSTÄLLD
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17

Bricka 2

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.17

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
E7532
K2
Kkn42
E8
#
kn108
D64
873
K653
#
KD94
E1095
E
Dkn74
#
6
kn873
D10965
1092

Optimalt kontrakt: 3D Ö-1 100
 NT
N49566
S49566
Ö84877
V84877
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Eva Landin - Marianne Andersson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 N+2 5 130 50/0
Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 3 N= K 110 48/2
Björn Nilsén - Irene Nilsén Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 2NT V-2 3 100 42/8
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Bo Johansson - Elsa Johansson 4 Ö-2 6 100 42/8
Mona Andersson - Yvonne Tolf Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT V-2 2 100 42/8
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Barbro Söderberg - Birgit Andersson 2D Ö-1 5 100 42/8
Lisa Engström - Sonja Christensson Magnus Friberg - Karen Nielsen 4 Ö-2 6 100 42/8
Håkan Linse - Ulla Linse Jan Schneider - Ester Schneider 1 N= E 80 36/14
Max Elander - Lars V Andersson Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 2NT V-1 3 50 26/24
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Jane Brändemar - Nina Nilsson 3 Ö-1 6 50 26/24
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3 Ö-1 6 50 26/24
Anitha Lindgren - Marian Krook Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3 Ö-1 6 50 26/24
Lars G Svensson - Greger Jonsson Bo Hedberg - Åke Kjellkvist 4 Ö-1 6 50 26/24
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Gunilla Wallin - Per Stahl 2 Ö-1 10 50 26/24
Susanne Levin - Thore Lindström Rolf Bergström - Christer Löfgren 2NT Ö-1 D 50 26/24
Ulla Borgström - Monica Wester Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 2 Ö-1 D 50 26/24
Gunilla Ljung - Gun Bellander Hans Antolin - Jan-Åke Roos 2 Ö-1 6 50 26/24
Peter Moricz - Christer Ekberg Mats Holm - Peter Gati 2 Ö= 6 -90 16/34
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 N-1 E -100 12/38
Örjan Söderlund - Christian Söderlund Lena Kampf - Ann Lilliengren 2 N-1 E -100 12/38
Göran Grönvall - Dennis Alsensjö Ulla Wästberg - Hans Wästberg 1NT N-1 4 -100 12/38
Marianne Servin - Ulla Öberg Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg 3 Ö= 7 -110 7/43
Britt Lindberg - Åke Lindström Lars Becklén - Mats Andersson 3 Ö= 6 -110 7/43
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Anders Olsson - Sten Ahlgren 2NT V= 3 -120 4/46
Sven Grahn - Wiveca Lindström Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT V= 2 -400 2/48
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 3D N-3 E -800 0/50