Kommande tävlingar
24/04 Anmälan till SM Lag semi
08/05 INSTÄLLD ... Guld-IAF - BK S:t
01/07 Ölandsveckan 2021 - INSTÄLLD
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17

Bricka 19

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.17

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
kn1074
K743
K1098
kn
#
85
E10
Dkn2
EKD962
#
K6
kn965
E654
843
#
ED932
D82
73
1075

Optimalt kontrakt: 4D S-1 -100
 NT
N45794
S45794
Ö98549
V98548
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Holm - Peter Gati Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 5 V-2 Kn 200 50/0
Gunilla Wallin - Per Stahl Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg 3 S= E 140 47/3
Bo Johansson - Elsa Johansson Lars G Svensson - Greger Jonsson 3 S= E 140 47/3
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 5 V-1 9 100 41/9
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 V-1 Kn 100 41/9
Lisa Engström - Sonja Christensson Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 3NT V-1 4 100 41/9
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 5 V-1 Kn 100 41/9
Anders Olsson - Sten Ahlgren Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 2 V= Kn -90 36/14
Anitha Lindgren - Marian Krook Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 V= 3 -110 33/17
Magnus Friberg - Karen Nielsen Örjan Söderlund - Christian Söderlund 2 V+1 7 -110 33/17
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Max Elander - Lars V Andersson 2 V+2 Kn -130 27/23
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 3 V+1 Kn -130 27/23
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Jane Brändemar - Nina Nilsson 3 V+1 Kn -130 27/23
Håkan Linse - Ulla Linse Barbro Söderberg - Birgit Andersson 2 V+2 7 -130 27/23
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 1NT V+2 9 -150 20/30
Mona Andersson - Yvonne Tolf Britt Lindberg - Åke Lindström 4 V+1 Kn -150 20/30
Ulla Borgström - Monica Wester Eva Landin - Marianne Andersson 3 V+2 Kn -150 20/30
Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg Lars Becklén - Mats Andersson 3NT Ö= 2 -600 16/34
Bo Hedberg - Åke Kjellkvist Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT Ö+1 2 -630 8/42
Marianne Servin - Ulla Öberg Björn Nilsén - Irene Nilsén 3NT Ö+1 3 -630 8/42
Lena Kampf - Ann Lilliengren Hans Antolin - Jan-Åke Roos 3NT Ö+1 3 -630 8/42
Susanne Levin - Thore Lindström Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 3NT Ö+1 2 -630 8/42
Peter Moricz - Christer Ekberg Jan Schneider - Ester Schneider 3NT Ö+1 2 -630 8/42
Gunilla Ljung - Gun Bellander Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 3NT Ö+1 6 -630 8/42
Göran Grönvall - Dennis Alsensjö Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT Ö+1 2 -630 8/42
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT Ö+2 2 -660 0/50