Kommande tävlingar
24/04 Anmälan till SM Lag semi
08/05 INSTÄLLD ... Guld-IAF - BK S:t
01/07 Ölandsveckan 2021 - INSTÄLLD
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17

Bricka 18

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.17

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
1032
E107
EK5
KD62
#
D965
K82
Dkn108
94
#
EKkn8
kn96543
7
kn8
#
74
D
96432
E10753

Optimalt kontrakt: 4D Ö-1 100
 NT
N109448
S109448
Ö34975
V34975
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Gunilla Wallin - Per Stahl 4 V-3 E 150 50/0
Britt Lindberg - Åke Lindström Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg 4 S= K 130 48/2
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 1NT N+1 6 120 44/6
Susanne Levin - Thore Lindström Lisa Engström - Sonja Christensson 1NT N+1 E 120 44/6
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 1NT N+1 E 120 44/6
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Lars G Svensson - Greger Jonsson 4 Ö-2 7 100 36/14
Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 Ö-2 7 100 36/14
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 Ö-2 7 100 36/14
Lena Kampf - Ann Lilliengren Gunilla Ljung - Gun Bellander 4 Ö-2 7 100 36/14
Magnus Friberg - Karen Nielsen Barbro Söderberg - Birgit Andersson 4 Ö-2 E 100 36/14
Marianne Servin - Ulla Öberg Nils Lindblad - Louise Grandinsson 4 Ö-1 7 50 23/27
Bo Johansson - Elsa Johansson Lars Becklén - Mats Andersson 3NT Ö-1 4 50 23/27
Jane Brändemar - Nina Nilsson Anitha Lindgren - Marian Krook 3 Ö-1 E 50 23/27
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Örjan Söderlund - Christian Söderlund 3 Ö-1 7 50 23/27
Sven Grahn - Wiveca Lindström Mats Holm - Peter Gati 2 V-1 E 50 23/27
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 Ö-1 7 50 23/27
Jan Schneider - Ester Schneider Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 3 Ö-1 7 50 23/27
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ulla Borgström - Monica Wester 3 Ö-1 7 50 23/27
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 5 N-1 E -100 13/37
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Max Elander - Lars V Andersson 4 S-1 2 -100 13/37
Bo Hedberg - Åke Kjellkvist Mona Andersson - Yvonne Tolf 2 Ö= E -110 10/40
Björn Nilsén - Irene Nilsén Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 Ö= 7 -140 6/44
Peter Moricz - Christer Ekberg Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 2 Ö+1 7 -140 6/44
Göran Grönvall - Dennis Alsensjö Hans Antolin - Jan-Åke Roos 3 Ö= E -140 6/44
Håkan Linse - Ulla Linse Eva Landin - Marianne Andersson 3 Ö+1 7 -170 2/48
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Ulla Wästberg - Hans Wästberg 3NT N-2 6 -200 0/50