Kommande tävlingar
24/04 Anmälan till SM Lag semi
08/05 INSTÄLLD ... Guld-IAF - BK S:t
01/07 Ölandsveckan 2021 - INSTÄLLD
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17

Bricka 17

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.17

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
E65
E9762
E4
E96
#
32
kn1084
kn872
1085
#
K8
KD5
10965
K432
#
Dkn10974
3
KD3
Dkn7

Optimalt kontrakt: 6 N= 980
 NT
N9881210
S9881110
Ö35413
V35413
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Håkan Linse - Ulla Linse Eva Landin - Marianne Andersson 4 N+2 6 480 49/1
Susanne Levin - Thore Lindström Lisa Engström - Sonja Christensson 4 N+2 K 480 49/1
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3NT N+2 5 460 43/7
Bo Johansson - Elsa Johansson Lars Becklén - Mats Andersson 3NT N+2 9 460 43/7
Magnus Friberg - Karen Nielsen Barbro Söderberg - Birgit Andersson 3NT N+2 4 460 43/7
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT N+2 6 460 43/7
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Lars G Svensson - Greger Jonsson 4 N+1 2 450 25/25
Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 S+1 8 450 25/25
Marianne Servin - Ulla Öberg Nils Lindblad - Louise Grandinsson 4 S+1 3 450 25/25
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Gunilla Wallin - Per Stahl 4 S+1 2 450 25/25
Björn Nilsén - Irene Nilsén Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 N+1 K 450 25/25
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Max Elander - Lars V Andersson 4 S+1 2 450 25/25
Jane Brändemar - Nina Nilsson Anitha Lindgren - Marian Krook 4 S+1 8 450 25/25
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 S+1 8 450 25/25
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Örjan Söderlund - Christian Söderlund 4 N+1 5 450 25/25
Lena Kampf - Ann Lilliengren Gunilla Ljung - Gun Bellander 4 S+1 4 450 25/25
Sven Grahn - Wiveca Lindström Mats Holm - Peter Gati 4 S+1 5 450 25/25
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 S+1 Kn 450 25/25
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Ulla Wästberg - Hans Wästberg 4 N+1 K 450 25/25
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ulla Borgström - Monica Wester 4 S+1 7 450 25/25
Peter Moricz - Christer Ekberg Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3NT S+1 2 430 9/41
Göran Grönvall - Dennis Alsensjö Hans Antolin - Jan-Åke Roos 3NT N+1 6 430 9/41
Bo Hedberg - Åke Kjellkvist Mona Andersson - Yvonne Tolf 3NT N= 2 400 6/44
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 2 S+3 8 200 4/46
Britt Lindberg - Åke Lindström Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg 6 S-1 Kn -50 1/49
Jan Schneider - Ester Schneider Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 6 S-1 10 -50 1/49