Kommande tävlingar
24/04 Anmälan till SM Lag semi
08/05 INSTÄLLD ... Guld-IAF - BK S:t
01/07 Ölandsveckan 2021 - INSTÄLLD
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17

Bricka 16

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.17

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
EK986
8
Kkn107
kn32
#
7
EK76432
E4
1086
#
D1053
kn95
83
ED74
#
kn42
D10
D9652
K95

Optimalt kontrakt: 4D N-2 -300
 NT
N59383
S59383
Ö841059
V841059
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Britt Lindberg - Åke Lindström 6 V-1 E 100 49/1
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4 V-1 8 100 49/1
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Lars G Svensson - Greger Jonsson 4 S-1 E -50 46/4
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Lars Becklén - Mats Andersson 4 S-2 E -100 41/9
Marianne Servin - Ulla Öberg Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 3 N-2 Kn -100 41/9
Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg Bo Hedberg - Åke Kjellkvist 4 N-2 5 -100 41/9
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Barbro Söderberg - Birgit Andersson 4 N-2 9 -100 41/9
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3 V= E -140 35/15
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ulla Wästberg - Hans Wästberg 3 V= E -140 35/15
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Magnus Friberg - Karen Nielsen 5 S-3 7 -150 32/18
Max Elander - Lars V Andersson Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 2 V+3 E -200 26/24
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 V+2 E -200 26/24
Sven Grahn - Wiveca Lindström Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 2 V+3 E -200 26/24
Ulla Borgström - Monica Wester Gunilla Ljung - Gun Bellander 3 V+2 K -200 26/24
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 3 V+2 E -200 26/24
Anitha Lindgren - Marian Krook Mona Andersson - Yvonne Tolf 4 N-5 E -250 20/30
Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg Jane Brändemar - Nina Nilsson 5D S-2 E -300 18/32
Gunilla Wallin - Per Stahl Anders Olsson - Sten Ahlgren 4D N-3 5 -500 16/34
Håkan Linse - Ulla Linse Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 V= E -620 12/38
Peter Moricz - Christer Ekberg Örjan Söderlund - Christian Söderlund 4 V= E -620 12/38
Göran Grönvall - Dennis Alsensjö Eva Landin - Marianne Andersson 4 V= E -620 12/38
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Bo Johansson - Elsa Johansson 4 V+1 E -650 5/45
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 V+1 E -650 5/45
Rolf Bergström - Christer Löfgren Lena Kampf - Ann Lilliengren 4 V+1 K -650 5/45
Lisa Engström - Sonja Christensson Mats Holm - Peter Gati 4 V+1 E -650 5/45
Susanne Levin - Thore Lindström Jan Schneider - Ester Schneider 5D S-4 E -800 0/50