Kommande tävlingar
24/04 Anmälan till SM Lag semi
08/05 INSTÄLLD ... Guld-IAF - BK S:t
01/07 Ölandsveckan 2021 - INSTÄLLD
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17

Bricka 13

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.17

? ?
Nord giv
alla i zon
#
9654
985
kn108
754
#
2
EKkn4
KD93
EK62
#
Kkn
D106
E6542
kn108
#
ED10873
732
7
D93

Optimalt kontrakt: 6NT Ö= -1440
 NT
N00050
S00050
Ö121212812
V12121277
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Olsson - Sten Ahlgren Britt Lindberg - Åke Lindström 4 V-3 5 300 49/1
Mona Andersson - Yvonne Tolf Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg 6 V-3 9 300 49/1
Lars Becklén - Mats Andersson Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 4 Ö+1 7 -150 46/4
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Björn Nilsén - Irene Nilsén 2 S-2 E -200 44/6
Susanne Levin - Thore Lindström Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 2D S-2 E -500 42/8
Max Elander - Lars V Andersson Lars G Svensson - Greger Jonsson 5 V= 4 -600 40/10
Bo Hedberg - Åke Kjellkvist Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 5 Ö+1 E -620 30/20
Marianne Servin - Ulla Öberg Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 5 Ö+1 3 -620 30/20
Bo Johansson - Elsa Johansson Jane Brändemar - Nina Nilsson 5 Ö+1 3 -620 30/20
Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg Anitha Lindgren - Marian Krook 5 Ö+1 E -620 30/20
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Hans Antolin - Jan-Åke Roos 5 Ö+1 E -620 30/20
Lena Kampf - Ann Lilliengren Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 V= 9 -620 30/20
Sven Grahn - Wiveca Lindström Lisa Engström - Sonja Christensson 5 Ö+1 E -620 30/20
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ulla Borgström - Monica Wester 5 Ö+1 E -620 30/20
Gunilla Ljung - Gun Bellander Håkan Linse - Ulla Linse 5 Ö+1 E -620 30/20
Gunilla Wallin - Per Stahl Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT Ö+2 7 -660 19/31
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 3NT Ö+2 9 -660 19/31
Magnus Friberg - Karen Nielsen Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT Ö+4 10 -720 16/34
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 6 Ö= E -1370 11/39
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Örjan Söderlund - Christian Söderlund 6 V= E -1370 11/39
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Mats Holm - Peter Gati 6 Ö= E -1370 11/39
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Göran Grönvall - Dennis Alsensjö 6 Ö= E -1370 11/39
Eva Landin - Marianne Andersson Peter Moricz - Christer Ekberg 6 V= 6 -1430 6/44
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Nils Lindblad - Louise Grandinsson 6NT Ö= E -1440 2/48
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 6NT Ö= E -1440 2/48
Jan Schneider - Ester Schneider Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 6NT Ö= E -1440 2/48