Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17

Bricka 12

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.17

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
E107
E93
K54
D1098
#
8643
kn10
kn863
K54
#
Dkn2
KD762
109
763
#
K95
854
ED72
Ekn2

Optimalt kontrakt: 3NT N= 600
 NT
N99899
S99899
Ö34543
V34543
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britt Lindberg - Åke Lindström Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT N+1 2 630 46/4
Lena Kampf - Ann Lilliengren Ulla Wästberg - Hans Wästberg 3NT N+1 7 630 46/4
Peter Moricz - Christer Ekberg Hans Antolin - Jan-Åke Roos 3NT N+1 2 630 46/4
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 3NT N+1 D 630 46/4
Gunilla Ljung - Gun Bellander Magnus Friberg - Karen Nielsen 3NT N+1 K 630 46/4
Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg 3NT N= K 600 28/22
Gunilla Wallin - Per Stahl Björn Nilsén - Irene Nilsén 3NT N= K 600 28/22
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT S= Kn 600 28/22
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Nils Lindblad - Louise Grandinsson 3NT N= 10 600 28/22
Lars Becklén - Mats Andersson Marianne Servin - Ulla Öberg 3NT S= 3 600 28/22
Mona Andersson - Yvonne Tolf Bo Johansson - Elsa Johansson 3NT N= K 600 28/22
Håkan Linse - Ulla Linse Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT N= 2 600 28/22
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 3NT N= D 600 28/22
Sven Grahn - Wiveca Lindström Jan Schneider - Ester Schneider 3NT N= D 600 28/22
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Mats Holm - Peter Gati 3NT N= 10 600 28/22
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulla Borgström - Monica Wester 3NT N= K 600 28/22
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Lisa Engström - Sonja Christensson 3NT N= K 600 28/22
Göran Grönvall - Dennis Alsensjö Örjan Söderlund - Christian Söderlund 3NT N= 2 600 28/22
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 2 N+1 10 110 12/38
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Lars G Svensson - Greger Jonsson 2 S+1 Kn 110 12/38
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Eva Landin - Marianne Andersson 2 N+1 6 110 12/38
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Susanne Levin - Thore Lindström 2 S= Kn 90 8/42
Max Elander - Lars V Andersson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT N-1 6 -100 5/45
Jane Brändemar - Nina Nilsson Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 3NT N-1 7 -100 5/45
Bo Hedberg - Åke Kjellkvist Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 N-2 K -200 1/49
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 N-2 10 -200 1/49