Kommande tävlingar
24/04 Anmälan till SM Lag semi
08/05 INSTÄLLD ... Guld-IAF - BK S:t
01/07 Ölandsveckan 2021 - INSTÄLLD
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17

Bricka 11

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.17

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
E762
K9
97542
83
#
K84
64
E63
D10976
#
kn10953
8
KD
EK542
#
D
EDkn107532
kn108
kn

Optimalt kontrakt: 5 V= -450
 NT
N17915
S17915
Ö1054114
V1054114
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Max Elander - Lars V Andersson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 S= E 420 44/6
Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg 4 S= 6 420 44/6
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 S= E 420 44/6
Lars Becklén - Mats Andersson Marianne Servin - Ulla Öberg 4 S= 9 420 44/6
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Lars G Svensson - Greger Jonsson 4 S= 6 420 44/6
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulla Borgström - Monica Wester 4 S= 4 420 44/6
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Lisa Engström - Sonja Christensson 4 S= E 420 44/6
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 3 S+2 4 200 36/14
Bo Hedberg - Åke Kjellkvist Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 S= 9 140 33/17
Gunilla Wallin - Per Stahl Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 S= 9 140 33/17
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 5 Ö-1 D 50 30/20
Jane Brändemar - Nina Nilsson Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 4 S-1 9 -50 25/25
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Eva Landin - Marianne Andersson 4 S-1 4 -50 25/25
Lena Kampf - Ann Lilliengren Ulla Wästberg - Hans Wästberg 5 S-1 D -50 25/25
Gunilla Ljung - Gun Bellander Magnus Friberg - Karen Nielsen 4 S-1 9 -50 25/25
Britt Lindberg - Åke Lindström Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 5D S-1 E -100 16/34
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Nils Lindblad - Louise Grandinsson 5 S-2 9 -100 16/34
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 5D S-1 6 -100 16/34
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Mats Holm - Peter Gati 4D S-1 4 -100 16/34
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Susanne Levin - Thore Lindström 5D S-1 D -100 16/34
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Anitha Lindgren - Marian Krook 4 V+1 K -150 10/40
Sven Grahn - Wiveca Lindström Jan Schneider - Ester Schneider 3 Ö+3 Kn -230 8/42
Håkan Linse - Ulla Linse Rolf Bergström - Christer Löfgren 5 Ö= D -400 5/45
Peter Moricz - Christer Ekberg Hans Antolin - Jan-Åke Roos 5 Ö= D -400 5/45
Mona Andersson - Yvonne Tolf Bo Johansson - Elsa Johansson 4 Ö+1 E -450 2/48
Göran Grönvall - Dennis Alsensjö Örjan Söderlund - Christian Söderlund 4D Ö= E -590 0/50