Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17

Bricka 10

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.17

? ?
Öst giv
alla i zon
#
E10962
8
kn86
KDkn6
#
D3
EDkn10532
109
98
#
4
96
KD75432
732
#
Kkn875
K74
E
E1054

Optimalt kontrakt: 6 S= 1430
 NT
N1145126
S11451210
Ö17713
V17713
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Max Elander - Lars V Andersson 6 S= E 1430 50/0
Marianne Servin - Ulla Öberg Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 5D V-3 K 800 48/2
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Mona Andersson - Yvonne Tolf 4 S+2 E 680 26/24
Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 4 S+2 10 680 26/24
Bo Hedberg - Åke Kjellkvist Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 S+2 E 680 26/24
Gunilla Wallin - Per Stahl Nils Lindblad - Louise Grandinsson 4 N+2 9 680 26/24
Anitha Lindgren - Marian Krook Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 S+2 10 680 26/24
Britt Lindberg - Åke Lindström Björn Nilsén - Irene Nilsén 4 N+2 K 680 26/24
Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg Bo Johansson - Elsa Johansson 5 S+1 10 680 26/24
Lars G Svensson - Greger Jonsson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 4 S+2 E 680 26/24
Lars Becklén - Mats Andersson Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 4 N+2 9 680 26/24
Jane Brändemar - Nina Nilsson Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 5 S+1 E 680 26/24
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 5 S+1 10 680 26/24
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Gunilla Ljung - Gun Bellander 5 N+1 K 680 26/24
Håkan Linse - Ulla Linse Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 S+2 E 680 26/24
Susanne Levin - Thore Lindström Eva Landin - Marianne Andersson 4 S+2 10 680 26/24
Ulla Borgström - Monica Wester Ulla Wästberg - Hans Wästberg 4 S+2 E 680 26/24
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 4 S+2 10 680 26/24
Rolf Bergström - Christer Löfgren Magnus Friberg - Karen Nielsen 4 S+2 E 680 26/24
Örjan Söderlund - Christian Söderlund Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 S+2 E 680 26/24
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 5 S+1 E 680 26/24
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Peter Moricz - Christer Ekberg 4 S+2 10 680 26/24
Göran Grönvall - Dennis Alsensjö Jan Schneider - Ester Schneider 4 S+2 E 680 26/24
Lena Kampf - Ann Lilliengren Mats Holm - Peter Gati 5 S= E 650 4/46
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Lisa Engström - Sonja Christensson 3 S+3 10 230 2/48
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3 V-1 E 100 0/50