Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-12-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-12-01

Bricka 9

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.01

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
K8642
EK4
6543
5
#
7
kn1098532
kn87
98
#
53
D76
E102
EKkn102
#
EDkn109

KD9
D7643

Optimalt kontrakt: 5 N= 450
 NT
N795118
S795118
Ö64824
V64824
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson 5D V-2 2 500 34.0/0.0
Ulf Pernvi - Gun Bellander Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4 S+2 9 480 32.0/2.0
Bo Johansson - Elsa Johansson Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 S+1 8 450 19.0/15.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 4 S+1 9 450 19.0/15.0
Mats Holm - Klas Bellander Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 4 S+1 3 450 19.0/15.0
Christina Leander - Gunilla Wallin Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 4 S+1 7 450 19.0/15.0
Karin Sjögren - Åke Kjellkvist Jan Öhman - Elsie Hägg 4 S+1 9 450 19.0/15.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Hans Ryning - Gösta Wiik 4 N+1 E 450 19.0/15.0
Agneta Johansson - Erwin Wilhelm Bertil Berglund - Bo Cnattingius 4 N+1 E 450 19.0/15.0
Susanne Ramel - Grete Derand Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 S+1 Kn 450 19.0/15.0
Birgit Hartman - Elsa Olsson Pyttsi Flodqvist - Jan Clementsson 4 S+1 9 450 19.0/15.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Mari Segerberg - Kerstin Boberg 4 N+1 E 450 19.0/15.0
Bengt Rylander - Bodil Mörnstad Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 4 S+1 9 450 19.0/15.0
Eva Karlsson - Ulla Fischer Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar 4 S+1 Kn 450 19.0/15.0
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 1 S+4 9 200 6.0/28.0
Rutger Persson - Lennart Lindahl Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 4 S-1 Kn -50 4.0/30.0
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Charlotte Rudenstam - Stig Unoson 6D N-1 E -100 2.0/32.0
Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren Ester Schneider - Eva Olsberg 3 S-3 7 -150 0.0/34.0