Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-12-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-12-01

Bricka 4

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.01

? ?
Väst giv
alla i zon
#
EKDkn952
EK763

kn
#
10874
954
10984
42
#
6
kn10
K53
EK108765
#
3
D82
EDkn762
D93

Optimalt kontrakt: 6 N= 1430
 NT
N78121211
S78121211
Ö63000
V63000
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Holm - Klas Bellander Agneta Johansson - Erwin Wilhelm 6 N= E 1430 31.0/3.0
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Bengt Rylander - Bodil Mörnstad 6 N= E 1430 31.0/3.0
Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren Mari Segerberg - Kerstin Boberg 6 N= E 1430 31.0/3.0
Charlotte Rudenstam - Stig Unoson Ester Schneider - Eva Olsberg 6 N= E 1430 31.0/3.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 5D Ö-5 3 1400 26.0/8.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Karin Sjögren - Åke Kjellkvist 4 N+3 E 710 24.0/10.0
Bertil Berglund - Bo Cnattingius Jan Öhman - Elsie Hägg 4 N+2 E 680 16.0/18.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Willy Landgren - Bibi Jönsson 4 N+2 K 680 16.0/18.0
Christina Leander - Gunilla Wallin Hans Ryning - Gösta Wiik 4 N+2 E 680 16.0/18.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 4 N+2 E 680 16.0/18.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 4 N+2 E 680 16.0/18.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Yngve Jarl - Birgitta Forsström 4 N+2 E 680 16.0/18.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Pyttsi Flodqvist - Jan Clementsson 4 N+2 E 680 16.0/18.0
Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar Birgit Hartman - Elsa Olsson 3NT S+2 4 660 8.0/26.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Susanne Ramel - Grete Derand 3 N+1 E 170 5.0/29.0
Eva Karlsson - Ulla Fischer Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson 3 N+1 E 170 5.0/29.0
Ulf Pernvi - Gun Bellander Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 6NT S-1 Kn -100 2.0/32.0
Rutger Persson - Lennart Lindahl Bo Johansson - Elsa Johansson 6NTD S-1 4 -200 0.0/34.0