Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-12-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-12-01

Bricka 3

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.01

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
D
EDkn9
EK98654
kn
#
10987
104
D72
D873
#
EK53
K632
10
10965
#
kn642
875
kn3
EK42

Optimalt kontrakt: 4NT S= 430
 NT
N7119610
S6119610
Ö61362
V61363
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Holm - Klas Bellander Agneta Johansson - Erwin Wilhelm 3NT S+2 7 460 34.0/0.0
Ulf Pernvi - Gun Bellander Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3NT S+1 3 430 32.0/2.0
Bertil Berglund - Bo Cnattingius Jan Öhman - Elsie Hägg 4 N= E 420 30.0/4.0
Charlotte Rudenstam - Stig Unoson Ester Schneider - Eva Olsberg 5 N= E 400 28.0/6.0
Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar Birgit Hartman - Elsa Olsson 2 N+4 10 170 25.0/9.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Pyttsi Flodqvist - Jan Clementsson 2 N+4 10 170 25.0/9.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Karin Sjögren - Åke Kjellkvist 3 N+2 E 150 21.0/13.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Yngve Jarl - Birgitta Forsström 4 N+1 E 150 21.0/13.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Willy Landgren - Bibi Jönsson 3 N+1 K 130 16.0/18.0
Rutger Persson - Lennart Lindahl Bo Johansson - Elsa Johansson 3 N+1 E 130 16.0/18.0
Eva Karlsson - Ulla Fischer Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson 2 N+2 E 130 16.0/18.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 2 N= E 110 11.0/23.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Susanne Ramel - Grete Derand 3 N= E 110 11.0/23.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 5 N-1 E -50 6.0/28.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 2 N-1 E -50 6.0/28.0
Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren Mari Segerberg - Kerstin Boberg 5 N-1 E -50 6.0/28.0
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Bengt Rylander - Bodil Mörnstad 6 N-2 K -100 2.0/32.0
Christina Leander - Gunilla Wallin Hans Ryning - Gösta Wiik 4 N-3 10 -150 0.0/34.0