Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-12-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-12-01

Bricka 21

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.01

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
72
7
K1086
EK6542
#
EKDkn94
D964
7
D8
#
103
EKkn10853
E5
93
#
865
2
Dkn9432
kn107

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -450
 NT
N89000
S89000
Ö4411117
V44111110
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Bertil Berglund - Bo Cnattingius 6 Ö-1 E 50 33.0/1.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 6 Ö-1 Kn 50 33.0/1.0
Mats Holm - Klas Bellander Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 Ö+1 Kn -450 26.0/8.0
Jan Öhman - Elsie Hägg Marianne Servin - Ulla Öberg 4 Ö+1 Kn -450 26.0/8.0
Karin Sjögren - Åke Kjellkvist Hans Ryning - Gösta Wiik 4 Ö+1 Kn -450 26.0/8.0
Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar Pyttsi Flodqvist - Jan Clementsson 4 Ö+1 Kn -450 26.0/8.0
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 5 Ö= Kn -450 26.0/8.0
Agneta Johansson - Erwin Wilhelm Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 4 Ö+3 D -510 16.0/18.0
Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 5 Ö+2 2 -510 16.0/18.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren 4 Ö+3 D -510 16.0/18.0
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Mari Segerberg - Kerstin Boberg 5 Ö+2 D -510 16.0/18.0
Charlotte Rudenstam - Stig Unoson Birgit Hartman - Elsa Olsson 4 Ö+3 D -510 16.0/18.0
Rutger Persson - Lennart Lindahl Christina Leander - Gunilla Wallin 6 Ö+1 D -1010 5.0/29.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Willy Landgren - Bibi Jönsson 6 Ö+1 9 -1010 5.0/29.0
Ulf Pernvi - Gun Bellander Bo Johansson - Elsa Johansson 6 Ö+1 6 -1010 5.0/29.0
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 6 Ö+1 D -1010 5.0/29.0
Bengt Rylander - Bodil Mörnstad Ester Schneider - Eva Olsberg 6 Ö+1 D -1010 5.0/29.0
Eva Karlsson - Ulla Fischer Susanne Ramel - Grete Derand 6 Ö+1 9 -1010 5.0/29.0