Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-12-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-12-01

Bricka 20

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.01

? ?
Väst giv
alla i zon
#
K10
ED97
52
KD852
#
8653
K1032
Ekn10
E7
#
Ekn97
kn5
8743
1043
#
D42
864
KD96
kn96

Optimalt kontrakt: 2NT N= 120
 NT
N97858
S97858
Ö46575
V46575
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson Yngve Jarl - Birgitta Forsström 1NT Ö-2 6 200 33.0/1.0
Charlotte Rudenstam - Stig Unoson Pyttsi Flodqvist - Jan Clementsson 2 Ö-2 K 200 33.0/1.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Jan Öhman - Elsie Hägg 2NT N= 9 120 30.0/4.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Bo Johansson - Elsa Johansson 2 N+1 8 110 23.0/11.0
Ulf Pernvi - Gun Bellander Bertil Berglund - Bo Cnattingius 2 N+1 Kn 110 23.0/11.0
Birgit Hartman - Elsa Olsson Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 2 N= 4 110 23.0/11.0
Ester Schneider - Eva Olsberg Susanne Ramel - Grete Derand 2 N+1 Kn 110 23.0/11.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar 2 N+1 E 110 23.0/11.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Mats Andersson - Claudia Sjöberg 2 N+1 Kn 110 23.0/11.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Karin Sjögren - Åke Kjellkvist 2 N= Kn 90 14.0/20.0
Agneta Johansson - Erwin Wilhelm Hans Ryning - Gösta Wiik 2 N= Kn 90 14.0/20.0
Bengt Rylander - Bodil Mörnstad Mari Segerberg - Kerstin Boberg 2 N= Kn 90 14.0/20.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 3 N-1 Kn -100 9.0/25.0
Eva Karlsson - Ulla Fischer Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 3 N-1 E -100 9.0/25.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 2 Ö= 9 -110 4.0/30.0
Christina Leander - Gunilla Wallin Marianne Servin - Ulla Öberg 2 Ö= 6 -110 4.0/30.0
Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 2 Ö= 8 -110 4.0/30.0
Rutger Persson - Lennart Lindahl Mats Holm - Klas Bellander 2 S-3 3 -300 0.0/34.0