Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-12-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-12-01

Bricka 19

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.01

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
E2
Dkn42
85
kn10986
#
Dkn987
E83
ED3
D2
#
K104
10
K10642
EK43
#
653
K9765
kn97
75

Optimalt kontrakt: 6 V= -1430
 NT
N41611
S41611
Ö91271210
V91271210
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Agneta Johansson - Erwin Wilhelm Hans Ryning - Gösta Wiik 3NT V= Kn -600 34.0/0.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Mats Andersson - Claudia Sjöberg 3NT V+1 2 -630 32.0/2.0
Eva Karlsson - Ulla Fischer Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 4 V+1 D -650 30.0/4.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Karin Sjögren - Åke Kjellkvist 3NT V+2 Kn -660 27.0/7.0
Ulf Pernvi - Gun Bellander Bertil Berglund - Bo Cnattingius 3NT V+2 Kn -660 27.0/7.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Jan Öhman - Elsie Hägg 4 V+2 Kn -680 18.0/16.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Bo Johansson - Elsa Johansson 4 V+2 D -680 18.0/16.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4 Ö+2 D -680 18.0/16.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 4 V+2 2 -680 18.0/16.0
Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson Yngve Jarl - Birgitta Forsström 4 V+2 8 -680 18.0/16.0
Ester Schneider - Eva Olsberg Susanne Ramel - Grete Derand 4 V+2 2 -680 18.0/16.0
Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 4 V+2 Kn -680 18.0/16.0
Christina Leander - Gunilla Wallin Marianne Servin - Ulla Öberg 3NT V+3 Kn -690 6.0/28.0
Birgit Hartman - Elsa Olsson Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 3NT V+3 Kn -690 6.0/28.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar 3NT V+3 Kn -690 6.0/28.0
Charlotte Rudenstam - Stig Unoson Pyttsi Flodqvist - Jan Clementsson 3NT V+3 Kn -690 6.0/28.0
Bengt Rylander - Bodil Mörnstad Mari Segerberg - Kerstin Boberg 3NT V+3 Kn -690 6.0/28.0
Rutger Persson - Lennart Lindahl Mats Holm - Klas Bellander 6 V= 2 -1430 0.0/34.0