Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-12-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-12-01

Bricka 18

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.01

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
1098
K862
Ekn942
7
#
KDkn75
103
K
EKkn43
#
E6
D975
D83
D1085
#
432
Ekn4
10765
962

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -420
 NT
N28633
S28633
Ö1057109
V1057109
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Christina Leander - Gunilla Wallin 5 Ö-1 10 50 33.0/1.0
Charlotte Rudenstam - Stig Unoson Susanne Ramel - Grete Derand 5 Ö-1 2 50 33.0/1.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Karin Sjögren - Åke Kjellkvist 3 V+1 6 -130 30.0/4.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Mats Holm - Klas Bellander 2 V+3 10 -150 27.0/7.0
Eva Karlsson - Ulla Fischer Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 4 Ö+1 10 -150 27.0/7.0
Agneta Johansson - Erwin Wilhelm Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2NT Ö+3 5 -210 24.0/10.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Bertil Berglund - Bo Cnattingius 5 V= 10 -400 22.0/12.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3NT Ö+2 7 -460 10.0/24.0
Rutger Persson - Lennart Lindahl Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3NT Ö+2 2 -460 10.0/24.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Bo Johansson - Elsa Johansson 3NT Ö+2 4 -460 10.0/24.0
Ulf Pernvi - Gun Bellander Jan Öhman - Elsie Hägg 3NT Ö+2 5 -460 10.0/24.0
Pyttsi Flodqvist - Jan Clementsson Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren 3NT Ö+2 5 -460 10.0/24.0
Birgit Hartman - Elsa Olsson Yngve Jarl - Birgitta Forsström 3NT Ö+2 10 -460 10.0/24.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 3NT Ö+2 5 -460 10.0/24.0
Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar Ester Schneider - Eva Olsberg 3NT Ö+2 5 -460 10.0/24.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT Ö+2 5 -460 10.0/24.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Mats Andersson - Claudia Sjöberg 3NT Ö+2 7 -460 10.0/24.0
Bengt Rylander - Bodil Mörnstad Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson 3NT Ö+2 5 -460 10.0/24.0