Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-12-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-12-01

Bricka 15

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.01

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
109854
92
K975
84
#
K
D654
kn3
K107532
#
ED2
kn108
E10842
Ekn
#
kn763
EK73
D6
D96

Optimalt kontrakt: 4NT V= -430
 NT
N24373
S24373
Ö10910610
V10910610
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar Bo Hedberg - Fredrik Bonde 5 V-3 2 150 34.0/0.0
Charlotte Rudenstam - Stig Unoson Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 3NT Ö-2 6 100 32.0/2.0
Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren Eva Karlsson - Ulla Fischer 3NT Ö-1 E 50 29.0/5.0
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Pyttsi Flodqvist - Jan Clementsson 4 Ö-1 8 50 29.0/5.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Hans Ryning - Gösta Wiik 2 Ö= E -90 26.0/8.0
Ester Schneider - Eva Olsberg Mari Segerberg - Kerstin Boberg 2 N-1 10 -100 24.0/10.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Jan Öhman - Elsie Hägg 2 Ö+1 E -110 21.0/13.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Bertil Berglund - Bo Cnattingius 2 Ö+1 E -110 21.0/13.0
Christina Leander - Gunilla Wallin Ulf Pernvi - Gun Bellander 3 V+1 9 -130 18.0/16.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 2NT Ö+2 3 -180 16.0/18.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Rutger Persson - Lennart Lindahl 3 N-2 E -200 14.0/20.0
Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 3NT Ö= 7 -400 12.0/22.0
Karin Sjögren - Åke Kjellkvist Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 3NT Ö+1 E -430 8.0/26.0
Susanne Ramel - Grete Derand Mats Andersson - Claudia Sjöberg 3NT Ö+1 E -430 8.0/26.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT Ö+1 3 -430 8.0/26.0
Bo Johansson - Elsa Johansson Mats Holm - Klas Bellander 3NT Ö+2 E -460 2.0/32.0
Agneta Johansson - Erwin Wilhelm Willy Landgren - Bibi Jönsson 3NT Ö+2 E -460 2.0/32.0
Bengt Rylander - Bodil Mörnstad Birgit Hartman - Elsa Olsson 3NT Ö+2 E -460 2.0/32.0