Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-12-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-12-01

Bricka 14

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.01

? ?
Öst giv
ingen i zon
#
Ekn105
Dkn7
9852
Kkn
#
K63
104
43
E98632
#
D94
EK983
Dkn106
7
#
872
652
EK7
D1054

Optimalt kontrakt: 2NTD N-1 -100
 NT
N66567
S55556
Ö67876
V67876
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Karin Sjögren - Åke Kjellkvist Bo Johansson - Elsa Johansson 3NT V-4 Kn 200 34.0/0.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3NT Ö-3 8 150 32.0/2.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 1NT V-2 Kn 100 29.0/5.0
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Susanne Ramel - Grete Derand 3 Ö-2 5 100 29.0/5.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Rutger Persson - Lennart Lindahl 3NT V-1 D 50 22.0/12.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 2 Ö-1 E 50 22.0/12.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson 1NT V-1 10 50 22.0/12.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar 3 Ö-1 K 50 22.0/12.0
Charlotte Rudenstam - Stig Unoson Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 3 Ö-1 2 50 22.0/12.0
Ester Schneider - Eva Olsberg Bo Hedberg - Fredrik Bonde 1 Ö= E -80 16.0/18.0
Agneta Johansson - Erwin Wilhelm Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 2 S-2 10 -100 14.0/20.0
Birgit Hartman - Elsa Olsson Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren 2 Ö= 4 -110 11.0/23.0
Bengt Rylander - Bodil Mörnstad Pyttsi Flodqvist - Jan Clementsson 2 Ö= E -110 11.0/23.0
Ulf Pernvi - Gun Bellander Mats Holm - Klas Bellander 1NT V+1 5 -120 8.0/26.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Christina Leander - Gunilla Wallin 2 Ö+1 K -140 5.0/29.0
Eva Karlsson - Ulla Fischer Mats Andersson - Claudia Sjöberg 2 Ö+1 E -140 5.0/29.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Jan Öhman - Elsie Hägg 2 N-3 E -150 2.0/32.0
Bertil Berglund - Bo Cnattingius Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 2 Ö+2 E -170 0.0/34.0