Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-12-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-12-01

Bricka 13

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.01

? ?
Nord giv
alla i zon
#
65
98
E632
kn9754
#
108
D53
Dkn94
KD86
#
72
Ekn1072
K1085
102
#
EKDkn943
K64
7
E3

Optimalt kontrakt: 4 N= 620
 NT
N856109
S866109
Ö57724
V57723
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Eva Karlsson - Ulla Fischer Mats Andersson - Claudia Sjöberg 3D S+2 3 1130 34.0/0.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Christina Leander - Gunilla Wallin 4 S+1 D 650 31.0/3.0
Agneta Johansson - Erwin Wilhelm Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 4 S+1 K 650 31.0/3.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4 S= K 620 27.0/7.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 S= D 620 27.0/7.0
Bertil Berglund - Bo Cnattingius Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3 S+3 D 230 23.0/11.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar 1 S+5 D 230 23.0/11.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 1 S+4 6 200 18.0/16.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson 3 S+2 3 200 18.0/16.0
Charlotte Rudenstam - Stig Unoson Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 3 S+2 3 200 18.0/16.0
Karin Sjögren - Åke Kjellkvist Bo Johansson - Elsa Johansson 1 S+3 K 170 12.0/22.0
Birgit Hartman - Elsa Olsson Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren 1 S+3 D 170 12.0/22.0
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Susanne Ramel - Grete Derand 1 S+3 9 170 12.0/22.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Rutger Persson - Lennart Lindahl 1 S+2 9 140 5.0/29.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Jan Öhman - Elsie Hägg 1 S+2 8 140 5.0/29.0
Ester Schneider - Eva Olsberg Bo Hedberg - Fredrik Bonde 3 S= D 140 5.0/29.0
Bengt Rylander - Bodil Mörnstad Pyttsi Flodqvist - Jan Clementsson 3 S= 8 140 5.0/29.0
Ulf Pernvi - Gun Bellander Mats Holm - Klas Bellander 4 S-1 Kn -100 0.0/34.0