Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-12-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-12-01

Bricka 11

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.01

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
975
kn9864
D96
kn4
#
D643
1032
EKkn7
E10
#
Kkn108
75
1083
D832
#
E2
EKD
542
K9765

Optimalt kontrakt: 3D S-1 -100
 NT
N75856
S75856
Ö68587
V68587
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Öhman - Elsie Hägg Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 2 S+2 E 170 34.0/0.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Ester Schneider - Eva Olsberg 3 N= 8 140 32.0/2.0
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar 2 S= E 110 29.0/5.0
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 2 S= E 110 29.0/5.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Willy Landgren - Bibi Jönsson 2 V-1 Kn 50 23.0/11.0
Karin Sjögren - Åke Kjellkvist Bertil Berglund - Bo Cnattingius 3 Ö-1 5 50 23.0/11.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3 Ö-1 E 50 23.0/11.0
Ulf Pernvi - Gun Bellander Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 2 V-1 Kn 50 23.0/11.0
Eva Karlsson - Ulla Fischer Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT S-2 3 -100 18.0/16.0
Bo Johansson - Elsa Johansson Agneta Johansson - Erwin Wilhelm 2 Ö= E -110 15.0/19.0
Rutger Persson - Lennart Lindahl Hans Ryning - Gösta Wiik 2 V= Kn -110 15.0/19.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Christina Leander - Gunilla Wallin 2 Ö+1 E -140 7.0/27.0
Susanne Ramel - Grete Derand Bengt Rylander - Bodil Mörnstad 3 Ö= E -140 7.0/27.0
Pyttsi Flodqvist - Jan Clementsson Mats Andersson - Claudia Sjöberg 3 Ö= E -140 7.0/27.0
Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson Birgit Hartman - Elsa Olsson 3 Ö= E -140 7.0/27.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Mari Segerberg - Kerstin Boberg 2 Ö+1 E -140 7.0/27.0
Charlotte Rudenstam - Stig Unoson Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren 2 Ö+1 E -140 7.0/27.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Mats Holm - Klas Bellander 1NT V+2 Kn -150 0.0/34.0