Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Bricka 9

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.19

Nord giv
Ö-V i zon
ED7
Dkn4
7643
E65
kn82
10632
E8
K1073
953
97
KDkn1092
Dkn
K1064
EK85
5
9842

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N96997
S96997
Ö47444
V47444
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anitha Lindgren - Marian Krook Grete Derand - Susanne Ramel 3NT N= K 400 52/0
Lars G Svensson - Greger Jonsson Hans Antolin - Jan-Åke Roos 3 S+1 E 170 50/2
Håkan Litsegård - Ulfur Arnason Jan Clementsson - Lars Becklén 1NT N+2 K 150 40/12
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Nina Nilsson - Jane Brändemar 1NT N+2 K 150 40/12
Lotta Lundberg - Charlotte Rudbäck Karin Sjögren - Louise Nordlindh 1NT N+2 K 150 40/12
Lena Goldberg - Teddy Wald Henrik Swensson - Rogert Dalgart 1NT N+2 K 150 40/12
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Rutger Persson - Claes Nilsson 1NT N+2 K 150 40/12
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 1NT N+2 K 150 40/12
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 1NT N+2 K 150 40/12
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 2NT S+1 7 150 40/12
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Jan Schneider - Ester Schneider 1NT N+2 K 150 40/12
MajLis Tengblad - Margaretha Olsson Barbro Söderberg - Birgit Andersson 2 S+1 4 140 27/25
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Göran Wennervall - Åke Jönsson 2 S+1 E 140 27/25
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 3 S= E 140 27/25
Bo Hedberg - Nancy Thern Per Boberg - Kerstin Boberg 3 S= 2 140 27/25
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Anette Wald Gärdenfors - Erwin Wilhelm 2 S= E 110 22/30
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ove Jönsson - Thore Lindström 2 Ö-1 E 100 20/32
Dennis Alsensjö - Torleif Heimdal Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 1NT N= 9 90 14/38
Anders Olsson - Sten Ahlgren Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard 1NT N= K 90 14/38
Agneta Johansson - Lars Svensson Göran Olsson - Karin Eresund 1NT N= 9 90 14/38
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 1NT N= 9 90 14/38
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 1NT N= 9 90 14/38
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Pass   8/44
Sonja Christensson - Ulla Öberg Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2NT N-1 9 -50 4/48
Ragnar Carstam - Helene Carstam Pia Katarina Larsson - Helena Condiffe 2NT N-1 K -50 4/48
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Junot Delcomyn - Leif Karlsson 3 S-1 E -50 4/48
Britt Lindberg - Mona Andersson Christer Ekberg - Lars V Andersson 2 Ö= E -90 0/52