Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Bricka 8

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.19

Väst giv
ingen i zon
Ekn654
kn
K92
EDkn5
D
D10953
D765
974
1082
EK8742
Ekn4
10
K973
6
1083
K8632

Optimalt kontrakt: 5D V-1 100
 NT
N1053105
S1053105
Ö281033
V281033
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4D N+1 10 690 52/0
Sonja Christensson - Ulla Öberg Pia Katarina Larsson - Helena Condiffe 4 N+1 E 450 48/4
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 4 N+1 E 450 48/4
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 4 N+1 E 450 48/4
Ragnar Carstam - Helene Carstam Henrik Swensson - Rogert Dalgart 4 N= E 420 35/17
Göran Wennervall - Åke Jönsson Håkan Litsegård - Ulfur Arnason 4 N= E 420 35/17
Lena Goldberg - Teddy Wald Jan Clementsson - Lars Becklén 4 N= 10 420 35/17
Göran Olsson - Karin Eresund Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 N= E 420 35/17
Per Boberg - Kerstin Boberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 N= 10 420 35/17
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 N= E 420 35/17
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 N= E 420 35/17
Anette Wald Gärdenfors - Erwin Wilhelm Agneta Johansson - Lars Svensson 4 N= 10 420 35/17
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Jan Schneider - Ester Schneider 4 N= E 420 35/17
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson 4 S= 3 420 35/17
Anders Olsson - Sten Ahlgren Dennis Alsensjö - Torleif Heimdal 3 N+3 E 230 24/28
Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard Britt Lindberg - Mona Andersson 3 N+2 K 200 21/31
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 N+2 E 200 21/31
Grete Derand - Susanne Ramel Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 5D Ö-1 K 100 18/34
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Nina Nilsson - Jane Brändemar 5 Ö-1 3 50 14/38
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Christer Ekberg - Lars V Andersson 5 Ö-1 K 50 14/38
Ove Jönsson - Thore Lindström Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 5 Ö-1 3 50 14/38
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Lotta Lundberg - Charlotte Rudbäck 4 V= E -420 9/43
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 4 Ö= 3 -420 9/43
Rutger Persson - Claes Nilsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 Ö+1 3 -450 5/47
Lars G Svensson - Greger Jonsson Ulla Wästberg - Hans Wästberg 5 Ö= 3 -450 5/47
MajLis Tengblad - Margaretha Olsson Anitha Lindgren - Marian Krook 4 Ö+2 K -480 2/50
Bo Hedberg - Nancy Thern Junot Delcomyn - Leif Karlsson 5D Ö= K -650 0/52