Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Bricka 7

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.19

Syd giv
alla i zon
1063
kn864
Ekn9864
Dkn542
D3
D53
EKkn
87
E10752
K72
842
EK9
K9
10
D1097653

Optimalt kontrakt: 4D S-2 -500
 NT
N88674
S88674
Ö54558
V55569
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3 V-4 E 400 52/0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Jan Schneider - Ester Schneider 2 V-3 E 300 50/2
Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard Britt Lindberg - Mona Andersson 1 V-2 6 200 42/10
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT V-2 8 200 42/10
Ragnar Carstam - Helene Carstam Henrik Swensson - Rogert Dalgart 2 V-2 5 200 42/10
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Christer Ekberg - Lars V Andersson 2 V-2 E 200 42/10
Göran Olsson - Karin Eresund Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 V-2 E 200 42/10
Per Boberg - Kerstin Boberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT V-2 6 200 42/10
Rutger Persson - Claes Nilsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 V-2 E 200 42/10
Lena Goldberg - Teddy Wald Jan Clementsson - Lars Becklén 2 S+1 E 110 33/19
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 3 S= 5 110 33/19
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3 V-1 E 100 30/22
Sonja Christensson - Ulla Öberg Pia Katarina Larsson - Helena Condiffe 2 S= 5 90 27/25
Grete Derand - Susanne Ramel Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 S= 4 90 27/25
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Nina Nilsson - Jane Brändemar 3 S-1 D -100 16/36
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 3 N-1 D -100 16/36
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Lotta Lundberg - Charlotte Rudbäck 4 S-1 D -100 16/36
Anders Olsson - Sten Ahlgren Dennis Alsensjö - Torleif Heimdal 3 S-1 2 -100 16/36
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 S-1 D -100 16/36
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 N-1 8 -100 16/36
Anette Wald Gärdenfors - Erwin Wilhelm Agneta Johansson - Lars Svensson 3NT S-1 4 -100 16/36
Ove Jönsson - Thore Lindström Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 3 S-1 5 -100 16/36
Lars G Svensson - Greger Jonsson Ulla Wästberg - Hans Wästberg 3 S-1 D -100 16/36
Bo Hedberg - Nancy Thern Junot Delcomyn - Leif Karlsson 2 V= 2 -110 6/46
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson 2NT Ö+1 7 -150 4/48
Göran Wennervall - Åke Jönsson Håkan Litsegård - Ulfur Arnason 3D S-2 D -500 2/50
MajLis Tengblad - Margaretha Olsson Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT V= 9 -600 0/52