Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Bricka 6

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.19

Öst giv
Ö-V i zon
6
7542
D93
E9875
75
kn
K1086542
KD10
D1084
EK10
Ekn7
642
EKkn932
D9863

kn3

Optimalt kontrakt: 4D S-1 -100
 NT
N72974
S72973
Ö510359
V510359
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Håkan Litsegård - Ulfur Arnason Lotta Lundberg - Charlotte Rudbäck 6 V-2 E 200 51/1
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Per Boberg - Kerstin Boberg 3NT Ö-2 E 200 51/1
Henrik Swensson - Rogert Dalgart Sonja Christensson - Ulla Öberg 3 S= 7 140 46/6
Ove Jönsson - Thore Lindström Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 S= D 140 46/6
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 S+1 7 140 46/6
Christer Ekberg - Lars V Andersson Anitha Lindgren - Marian Krook 4 V-1 6 100 39/13
Anders Olsson - Sten Ahlgren Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 3NT Ö-1 8 100 39/13
Britt Lindberg - Mona Andersson Dennis Alsensjö - Torleif Heimdal 4 V-1 7 100 39/13
Rutger Persson - Claes Nilsson Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 4 Ö-1 E 100 39/13
Grete Derand - Susanne Ramel Nina Nilsson - Jane Brändemar 3 S-2 7 -100 30/22
Göran Wennervall - Åke Jönsson Ragnar Carstam - Helene Carstam 4 S-2 K -100 30/22
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Karin Sjögren - Louise Nordlindh 4 S-2 7 -100 30/22
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Lars G Svensson - Greger Jonsson 3 S-2 Kn -100 30/22
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson 3 S-2 7 -100 30/22
Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard Barbro Söderberg - Birgit Andersson 2 V+1 6 -110 23/29
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 V= 6 -110 23/29
MajLis Tengblad - Margaretha Olsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 V+1 6 -130 20/32
Agneta Johansson - Lars Svensson Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 4 S-3 Kn -150 18/34
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Jan Clementsson - Lars Becklén 3D S-2 K -300 15/37
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4D S-2 Kn -300 15/37
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4D S-3 Kn -500 11/41
Junot Delcomyn - Leif Karlsson Göran Olsson - Karin Eresund 5D S-3 5 -500 11/41
Pia Katarina Larsson - Helena Condiffe Lena Goldberg - Teddy Wald 3NT Ö= 9 -600 7/45
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT Ö= E -600 7/45
Jan Schneider - Ester Schneider Anette Wald Gärdenfors - Erwin Wilhelm 3NT Ö+1 E -630 3/49
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3NT Ö+1 E -630 3/49
Bo Hedberg - Nancy Thern Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4D S-4 K -800 0/52