Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Bricka 5

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.19

Nord giv
N-S i zon
1092
8642
2
ED1072
Kkn
Kkn97
9873
K96
D643
D53
E106
853
E875
E10
KDkn54
kn4

Optimalt kontrakt: 4 N= 620
 NT
N997109
S997109
Ö33534
V33534
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Karin Sjögren - Louise Nordlindh 3NT S= 7 600 52/0
Christer Ekberg - Lars V Andersson Anitha Lindgren - Marian Krook 1NT N+3 8 180 50/2
Håkan Litsegård - Ulfur Arnason Lotta Lundberg - Charlotte Rudbäck 1 S+3 6 170 47/5
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 1 S+3 6 170 47/5
Grete Derand - Susanne Ramel Nina Nilsson - Jane Brändemar 1NT S+2 9 150 43/9
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 1NT S+2 7 150 43/9
Henrik Swensson - Rogert Dalgart Sonja Christensson - Ulla Öberg 1 S+2 6 140 34/18
Göran Wennervall - Åke Jönsson Ragnar Carstam - Helene Carstam 1 S+2 6 140 34/18
Anders Olsson - Sten Ahlgren Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 1 S+2 6 140 34/18
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Sven Grahn - Wiveca Lindström 1 S+2 7 140 34/18
Ove Jönsson - Thore Lindström Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 S+1 7 140 34/18
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Lars G Svensson - Greger Jonsson 2 S+1 9 140 34/18
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 2 S+1 9 140 34/18
Junot Delcomyn - Leif Karlsson Göran Olsson - Karin Eresund 1NT N+1 6 120 26/26
Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard Barbro Söderberg - Birgit Andersson 1 S+1 6 110 17/35
MajLis Tengblad - Margaretha Olsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 S= 9 110 17/35
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 S= 9 110 17/35
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Jan Clementsson - Lars Becklén 1 S+1 6 110 17/35
Britt Lindberg - Mona Andersson Dennis Alsensjö - Torleif Heimdal 2 S+1 7 110 17/35
Agneta Johansson - Lars Svensson Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 1 S+1 7 110 17/35
Rutger Persson - Claes Nilsson Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 2 S= 9 110 17/35
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson 1 S+2 6 110 17/35
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Per Boberg - Kerstin Boberg 2 Ö-2 E 100 8/44
Pia Katarina Larsson - Helena Condiffe Lena Goldberg - Teddy Wald 1 S= 9 80 6/46
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 S-1 6 -100 3/49
Bo Hedberg - Nancy Thern Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 S-1 9 -100 3/49
Jan Schneider - Ester Schneider Anette Wald Gärdenfors - Erwin Wilhelm 4 S-2 7 -200 0/52