Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Bricka 4

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.19

Väst giv
alla i zon
8
ED10652
kn1082
107
743
3
E9743
Dkn64
E92
Kkn94
K65
EK9
KDkn1065
87
D
8532

Optimalt kontrakt: 4NT V= -630
 NT
N43563
S43563
Ö9108710
V9108710
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars G Svensson - Greger Jonsson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3NT Ö-2 7 200 52/0
Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard Anitha Lindgren - Marian Krook 4 V-1 8 100 47/5
Grete Derand - Susanne Ramel Pia Katarina Larsson - Helena Condiffe 4 V-1 8 100 47/5
Henrik Swensson - Rogert Dalgart Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3NT Ö-1 K 100 47/5
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT Ö-1 K 100 47/5
Rutger Persson - Claes Nilsson Per Boberg - Kerstin Boberg 3 N-1 E -100 42/10
MajLis Tengblad - Margaretha Olsson Nina Nilsson - Jane Brändemar 3 V= 8 -110 39/13
Ove Jönsson - Thore Lindström Bengt Rylander - Terezia Lagerman 3 V= 8 -110 39/13
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Håkan Litsegård - Ulfur Arnason 2NT V= 2 -120 36/16
Jan Clementsson - Lars Becklén Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2NT Ö+1 K -150 32/20
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Junot Delcomyn - Leif Karlsson 2NT Ö+1 K -150 32/20
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Hans Antolin - Jan-Åke Roos 2NT Ö+1 K -150 32/20
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Agneta Johansson - Lars Svensson 2 S-2 D -200 27/25
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 N-2 E -200 27/25
Dennis Alsensjö - Torleif Heimdal Barbro Söderberg - Birgit Andersson 2 S-3 3 -300 21/31
Christer Ekberg - Lars V Andersson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 S-3 3 -300 21/31
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 N-3 E -300 21/31
Bo Hedberg - Nancy Thern Göran Olsson - Karin Eresund 4 S-3 E -300 21/31
Sonja Christensson - Ulla Öberg Göran Wennervall - Åke Jönsson 3NT Ö= K -600 10/42
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Lena Goldberg - Teddy Wald 3NT Ö= K -600 10/42
Anders Olsson - Sten Ahlgren Karin Sjögren - Louise Nordlindh 3NT Ö= K -600 10/42
Britt Lindberg - Mona Andersson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT Ö= K -600 10/42
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Jan Schneider - Ester Schneider 3NT Ö= K -600 10/42
Anette Wald Gärdenfors - Erwin Wilhelm Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 3NT Ö= K -600 10/42
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT Ö= K -600 10/42
Ragnar Carstam - Helene Carstam Lotta Lundberg - Charlotte Rudbäck 3D S-3 D -800 1/51
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 3D N-3 K -800 1/51