Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Bricka 24

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.19

Väst giv
ingen i zon
E832
K862
ED9
K6
K10964
4
854
Dkn42
D5
E10753
1073
1053
kn7
Dkn9
Kkn62
E987

Optimalt kontrakt: 4NT N= 430
 NT
N81010810
S81010810
Ö43353
V43353
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Lena Goldberg - Teddy Wald 3NT N+2 3 460 50/2
Per Boberg - Kerstin Boberg Göran Olsson - Karin Eresund 3NT N+2 7 460 50/2
Anette Wald Gärdenfors - Erwin Wilhelm Bo Hedberg - Nancy Thern 3NT N+2 5 460 50/2
MajLis Tengblad - Margaretha Olsson Jan Clementsson - Lars Becklén 3NT N+1 2 430 32/20
Håkan Litsegård - Ulfur Arnason Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT N+1 3 430 32/20
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Barbro Söderberg - Birgit Andersson 3NT N+1 5 430 32/20
Grete Derand - Susanne Ramel Henrik Swensson - Rogert Dalgart 3NT N+1 5 430 32/20
Ragnar Carstam - Helene Carstam Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT N+1 5 430 32/20
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard 3NT N+1 3 430 32/20
Agneta Johansson - Lars Svensson Jan Schneider - Ester Schneider 3NT N+1 3 430 32/20
Junot Delcomyn - Leif Karlsson Ulla Wästberg - Hans Wästberg 3NT N+1 7 430 32/20
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3NT N+1 5 430 32/20
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT N+1 5 430 32/20
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT N+1 5 430 32/20
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT N+1 3 430 32/20
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT N+1 3 430 32/20
Lars G Svensson - Greger Jonsson Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3NT N+1 3 430 32/20
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT N+1 3 430 32/20
Dennis Alsensjö - Torleif Heimdal Nina Nilsson - Jane Brändemar 4 S= D 420 16/36
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Lotta Lundberg - Charlotte Rudbäck 3NT N= D 400 9/43
Pia Katarina Larsson - Helena Condiffe Christer Ekberg - Lars V Andersson 3NT N= 3 400 9/43
Göran Wennervall - Åke Jönsson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3NT N= 3 400 9/43
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Sonja Christensson - Ulla Öberg 3NT N= 5 400 9/43
Ove Jönsson - Thore Lindström Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3NT S= 5 400 9/43
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 3NT N= 10 400 9/43
Anitha Lindgren - Marian Krook Britt Lindberg - Mona Andersson 2NT N+1 5 150 2/50
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 1NT N= 3 90 0/52