Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Bricka 23

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.19

Syd giv
alla i zon
D432
Ekn87
E73
K8
EK5
96
Dkn862
1093
1096
KD1054
104
Ekn6
kn87
32
K95
D7542

Optimalt kontrakt: 1NT V= -90
 NT
N76566
S76565
Ö67767
V67767
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anette Wald Gärdenfors - Erwin Wilhelm Bo Hedberg - Nancy Thern 2 Ö-2 2 200 52/0
Göran Wennervall - Åke Jönsson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2NT N= K 120 50/2
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 N= 4 110 48/4
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Barbro Söderberg - Birgit Andersson 1NT S= 6 90 45/7
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Lotta Lundberg - Charlotte Rudbäck 1NT S= K 90 45/7
Grete Derand - Susanne Ramel Henrik Swensson - Rogert Dalgart 2 V= 3 -90 41/11
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 2 V= 3 -90 41/11
Håkan Litsegård - Ulfur Arnason Anders Olsson - Sten Ahlgren 1NT S-1 2 -100 32/20
Dennis Alsensjö - Torleif Heimdal Nina Nilsson - Jane Brändemar 1NT S-1 8 -100 32/20
Ragnar Carstam - Helene Carstam Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2NT N-1 K -100 32/20
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Sonja Christensson - Ulla Öberg 1NT S-1 E -100 32/20
Per Boberg - Kerstin Boberg Göran Olsson - Karin Eresund 1NT S-1 E -100 32/20
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 1NT S-1 D -100 32/20
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 N-1 E -100 32/20
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 1NT V+1 2 -120 24/28
Anitha Lindgren - Marian Krook Britt Lindberg - Mona Andersson 2 N-2 10 -200 13/39
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Lena Goldberg - Teddy Wald 2 N-2 K -200 13/39
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard 1NT S-2 D -200 13/39
Pia Katarina Larsson - Helena Condiffe Christer Ekberg - Lars V Andersson 1NT S-2 E -200 13/39
Agneta Johansson - Lars Svensson Jan Schneider - Ester Schneider 1NT S-2 E -200 13/39
Junot Delcomyn - Leif Karlsson Ulla Wästberg - Hans Wästberg 2NT S-2 2 -200 13/39
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Rutger Persson - Claes Nilsson 1NT S-2 2 -200 13/39
Ove Jönsson - Thore Lindström Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 1NT N-2 6 -200 13/39
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 2NT S-2 E -200 13/39
Lars G Svensson - Greger Jonsson Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 1NT S-2 5 -200 13/39
MajLis Tengblad - Margaretha Olsson Jan Clementsson - Lars Becklén 1NT N-3 2 -300 1/51
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2NT S-3 6 -300 1/51