Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Bricka 22

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.19

Öst giv
Ö-V i zon
93
K762
9
D108542
Kkn874
D
EK1063
93
ED2
Ekn1083
kn82
EK
1065
954
D754
kn76

Optimalt kontrakt: 7NT Ö= -2220
 NT
N50100
S50100
Ö813121313
V813121313
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard Pia Katarina Larsson - Helena Condiffe 5 Ö= 7 -600 52/0
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Göran Olsson - Karin Eresund 4 V= 8 -620 50/2
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Dennis Alsensjö - Torleif Heimdal 3NT Ö+2 4 -660 44/8
Lotta Lundberg - Charlotte Rudbäck Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3NT Ö+2 6 -660 44/8
Lena Goldberg - Teddy Wald Barbro Söderberg - Birgit Andersson 3NT Ö+2 5 -660 44/8
Jan Schneider - Ester Schneider Bo Hedberg - Nancy Thern 3NT Ö+2 10 -660 44/8
Rutger Persson - Claes Nilsson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3NT Ö+2 4 -660 44/8
Christer Ekberg - Lars V Andersson Jan Clementsson - Lars Becklén 4 V+2 2 -680 35/17
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 5 V+1 9 -680 35/17
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lars G Svensson - Greger Jonsson 4 V+2 9 -680 35/17
Junot Delcomyn - Leif Karlsson Agneta Johansson - Lars Svensson 4 V+2 9 -680 35/17
Håkan Litsegård - Ulfur Arnason Britt Lindberg - Mona Andersson 3NT Ö+3 5 -690 29/23
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT Ö+3 4 -690 29/23
Nina Nilsson - Jane Brändemar Anitha Lindgren - Marian Krook 4 V+3 9 -710 24/28
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 4 Ö+3 9 -710 24/28
Anette Wald Gärdenfors - Erwin Wilhelm Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson 4 V+3 9 -710 24/28
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Ulla Wästberg - Hans Wästberg 3NT Ö+4 4 -720 20/32
Sonja Christensson - Ulla Öberg Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 6 Ö= 4 -1430 16/36
Grete Derand - Susanne Ramel Göran Wennervall - Åke Jönsson 6 V= 9 -1430 16/36
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 6 Ö= 5 -1430 16/36
Henrik Swensson - Rogert Dalgart MajLis Tengblad - Margaretha Olsson 6NT Ö= 5 -1440 11/41
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 6NT Ö= 4 -1440 11/41
Ragnar Carstam - Helene Carstam Anders Olsson - Sten Ahlgren 6 V+1 9 -1460 7/45
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Per Boberg - Kerstin Boberg 6 Ö+1 4 -1460 7/45
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Hans Antolin - Jan-Åke Roos 6NT Ö+1 4 -1470 2/50
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 6NT Ö+1 5 -1470 2/50
Ove Jönsson - Thore Lindström Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 6NT Ö+1 6 -1470 2/50