Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Bricka 20

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.19

Väst giv
alla i zon
D76

Ekn9864
D842
42
ED7632
5
K1073
K1093
9854
KD
E96
Ekn85
Kkn10
10732
kn5

Optimalt kontrakt: 4 N= 130
 NT
N610475
S610475
Ö63955
V73965
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Junot Delcomyn - Leif Karlsson 3NT Ö-4 2 400 52/0
Christer Ekberg - Lars V Andersson Henrik Swensson - Rogert Dalgart 4 V-2 E 200 47/5
Jan Clementsson - Lars Becklén Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard 4 V-2 4 200 47/5
Göran Wennervall - Åke Jönsson MajLis Tengblad - Margaretha Olsson 4D V-1 E 200 47/5
Göran Olsson - Karin Eresund Bengt Rylander - Terezia Lagerman 4 V-2 E 200 47/5
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 N= 9 130 40/12
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 4 N= 9 130 40/12
Bo Hedberg - Nancy Thern Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson 4 N= 5 130 40/12
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 4 V-1 E 100 30/22
Dennis Alsensjö - Torleif Heimdal Pia Katarina Larsson - Helena Condiffe 4 Ö-1 E 100 30/22
Grete Derand - Susanne Ramel Lotta Lundberg - Charlotte Rudbäck 4 V-1 E 100 30/22
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 V-1 E 100 30/22
Lena Goldberg - Teddy Wald Britt Lindberg - Mona Andersson 4 Ö-1 3 100 30/22
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Anette Wald Gärdenfors - Erwin Wilhelm 4 V-1 E 100 30/22
Jan Schneider - Ester Schneider Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 2 V-1 2 100 30/22
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Sven Grahn - Wiveca Lindström Pass   22/30
Ove Jönsson - Thore Lindström Lars G Svensson - Greger Jonsson 5 N-1 10 -100 20/32
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 2 V= 2 -110 18/34
Sonja Christensson - Ulla Öberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 Ö= 3 -140 13/39
Håkan Litsegård - Ulfur Arnason Anitha Lindgren - Marian Krook 3 V= E -140 13/39
Nina Nilsson - Jane Brändemar Karin Sjögren - Louise Nordlindh 3 V= E -140 13/39
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Agneta Johansson - Lars Svensson 2 V+1 E -140 13/39
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Ragnar Carstam - Helene Carstam 5D N-1 5 -200 8/44
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Per Boberg - Kerstin Boberg 3 S-3 5 -300 6/46
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Ulla Wästberg - Hans Wästberg 4 V= E -620 3/49
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Rutger Persson - Claes Nilsson 4 V= E -620 3/49
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 4D S-4 E -1100 0/52