Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Bricka 19

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.19

Syd giv
Ö-V i zon
9832
1087
EK63
D2
6
KDkn5
Dkn74
kn863
KDkn4
E963
95
E97
E1075
42
1082
K1054

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N55455
S56455
Ö87978
V87978
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Nina Nilsson - Jane Brändemar Karin Sjögren - Louise Nordlindh 4 Ö-2 5 200 49/3
Göran Wennervall - Åke Jönsson MajLis Tengblad - Margaretha Olsson 4 Ö-2 10 200 49/3
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Anette Wald Gärdenfors - Erwin Wilhelm 4 Ö-2 10 200 49/3
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Junot Delcomyn - Leif Karlsson 4 Ö-2 4 200 49/3
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 4 Ö-1 5 100 39/13
Christer Ekberg - Lars V Andersson Henrik Swensson - Rogert Dalgart 4 Ö-1 E 100 39/13
Lena Goldberg - Teddy Wald Britt Lindberg - Mona Andersson 4 Ö-1 4 100 39/13
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 4 Ö-1 5 100 39/13
Ove Jönsson - Thore Lindström Lars G Svensson - Greger Jonsson 4 Ö-1 8 100 39/13
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Ulla Wästberg - Hans Wästberg 4 Ö-1 2 100 39/13
Jan Clementsson - Lars Becklén Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard 1NT V+1 E -120 31/21
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 1NT V+1 7 -120 31/21
Håkan Litsegård - Ulfur Arnason Anitha Lindgren - Marian Krook 3 Ö= 4 -140 27/25
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Agneta Johansson - Lars Svensson 3 Ö= 10 -140 27/25
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 1NT V+2 E -150 24/28
Göran Olsson - Karin Eresund Bengt Rylander - Terezia Lagerman 2 V+2 E -170 22/30
Jan Schneider - Ester Schneider Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3NT Ö= 10 -600 20/32
Sonja Christensson - Ulla Öberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 Ö= E -620 9/43
Dennis Alsensjö - Torleif Heimdal Pia Katarina Larsson - Helena Condiffe 4 Ö= E -620 9/43
Grete Derand - Susanne Ramel Lotta Lundberg - Charlotte Rudbäck 4 V= 5 -620 9/43
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 Ö= 5 -620 9/43
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 Ö= E -620 9/43
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Ragnar Carstam - Helene Carstam 4 Ö= E -620 9/43
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Per Boberg - Kerstin Boberg 4 Ö= 10 -620 9/43
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 Ö= 4 -620 9/43
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Rutger Persson - Claes Nilsson 4 Ö= E -620 9/43
Bo Hedberg - Nancy Thern Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson 4 Ö= E -620 9/43