Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Bricka 18

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.19

Öst giv
N-S i zon
9
D94
D76543
KD3
D873
EK863
kn
652
kn10654
kn1052
2
kn87
EK2
7
EK1098
E1094

Optimalt kontrakt: 6 S= 1370
 NT
N12127711
S12127711
Ö01561
V01561
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Henrik Swensson - Rogert Dalgart Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard 6 S= E 1370 52/0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT N+3 5 690 50/2
MajLis Tengblad - Margaretha Olsson Lotta Lundberg - Charlotte Rudbäck 5 N+1 E 620 26/26
Sonja Christensson - Ulla Öberg Barbro Söderberg - Birgit Andersson 5 S+1 E 620 26/26
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 5 S+1 E 620 26/26
Christer Ekberg - Lars V Andersson Göran Wennervall - Åke Jönsson 5 S+1 K 620 26/26
Grete Derand - Susanne Ramel Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 5 S+1 E 620 26/26
Ragnar Carstam - Helene Carstam Anitha Lindgren - Marian Krook 5 S+1 K 620 26/26
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Håkan Litsegård - Ulfur Arnason 5 S+1 E 620 26/26
Pia Katarina Larsson - Helena Condiffe Nina Nilsson - Jane Brändemar 5 S+1 E 620 26/26
Britt Lindberg - Mona Andersson Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 5 S+1 E 620 26/26
Lena Goldberg - Teddy Wald Anders Olsson - Sten Ahlgren 5 S+1 E 620 26/26
Agneta Johansson - Lars Svensson Ove Jönsson - Thore Lindström 5 S+1 E 620 26/26
Göran Olsson - Karin Eresund Jan Schneider - Ester Schneider 5 S+1 E 620 26/26
Per Boberg - Kerstin Boberg Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 5 S+1 E 620 26/26
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Ulla Wästberg - Hans Wästberg 5 S+1 K 620 26/26
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Hans Antolin - Jan-Åke Roos 5 S+1 K 620 26/26
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Junot Delcomyn - Leif Karlsson 5 N+1 Kn 620 26/26
Rutger Persson - Claes Nilsson Bengt Rylander - Terezia Lagerman 5 S+1 E 620 26/26
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Sven Grahn - Wiveca Lindström 5 S+1 E 620 26/26
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Lars G Svensson - Greger Jonsson 5 S+1 E 620 26/26
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Anette Wald Gärdenfors - Erwin Wilhelm 5 S+1 E 620 26/26
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 5 S+1 E 620 26/26
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 5 S+1 E 620 26/26
Bo Hedberg - Nancy Thern Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 5 S+1 E 620 26/26
Dennis Alsensjö - Torleif Heimdal Jan Clementsson - Lars Becklén 3 S+3 E 170 2/50
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 V-3 6 150 0/52