Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Bricka 17

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.19

Nord giv
ingen i zon
EDkn7652
6
54
1073
843
942
EKD86
82

EDkn10753
109
KD64
K109
K8
kn732
Ekn95

Optimalt kontrakt: 5D N-2 -300
 NT
N74297
S74297
Ö691145
V691145
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per Boberg - Kerstin Boberg Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 5 V-3 E 150 52/0
Grete Derand - Susanne Ramel Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 5D Ö-1 K 100 49/3
Bo Hedberg - Nancy Thern Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 6D Ö-1 E 100 49/3
MajLis Tengblad - Margaretha Olsson Lotta Lundberg - Charlotte Rudbäck 6 Ö-1 E 50 45/7
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Lars G Svensson - Greger Jonsson 5 Ö-1 K 50 45/7
Britt Lindberg - Mona Andersson Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 4 N-1 E -50 40/12
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Ulla Wästberg - Hans Wästberg 4 N-1 K -50 40/12
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 N-1 E -50 40/12
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Håkan Litsegård - Ulfur Arnason 4D N-1 K -100 33/19
Henrik Swensson - Rogert Dalgart Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard 5 N-2 K -100 33/19
Agneta Johansson - Lars Svensson Ove Jönsson - Thore Lindström 5 N-2 K -100 33/19
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Anette Wald Gärdenfors - Erwin Wilhelm 5D N-1 E -100 33/19
Sonja Christensson - Ulla Öberg Barbro Söderberg - Birgit Andersson 5D N-2 E -300 28/24
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 Ö+1 9 -450 14/38
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 5 Ö= K -450 14/38
Dennis Alsensjö - Torleif Heimdal Jan Clementsson - Lars Becklén 5 Ö= 9 -450 14/38
Christer Ekberg - Lars V Andersson Göran Wennervall - Åke Jönsson 5 Ö= E -450 14/38
Ragnar Carstam - Helene Carstam Anitha Lindgren - Marian Krook 5 Ö= K -450 14/38
Pia Katarina Larsson - Helena Condiffe Nina Nilsson - Jane Brändemar 5 Ö= 9 -450 14/38
Lena Goldberg - Teddy Wald Anders Olsson - Sten Ahlgren 5 Ö= 9 -450 14/38
Göran Olsson - Karin Eresund Jan Schneider - Ester Schneider 5 Ö= 9 -450 14/38
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Hans Antolin - Jan-Åke Roos 5 Ö= 9 -450 14/38
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Junot Delcomyn - Leif Karlsson 5 Ö= K -450 14/38
Rutger Persson - Claes Nilsson Bengt Rylander - Terezia Lagerman 5 Ö= 9 -450 14/38
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 4 Ö+1 9 -450 14/38
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 5 Ö= 9 -450 14/38
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 5D Ö= E -650 0/52