Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Bricka 16

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.19

Väst giv
Ö-V i zon
K754
943
10954
62
ED10
EKD
kn
ED10943
8
kn10765
D832
K87
kn9632
82
EK76
kn5

Optimalt kontrakt: 6D N-6 -1400
 NT
N05161
S05161
Ö12812711
V12812711
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Olsson - Sten Ahlgren Grete Derand - Susanne Ramel 4 Ö-1 E 100 52/0
Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard Göran Wennervall - Åke Jönsson 5 V+1 3 -620 48/4
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ragnar Carstam - Helene Carstam 5 V+1 10 -620 48/4
Lena Goldberg - Teddy Wald Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 5 V+1 5 -620 48/4
MajLis Tengblad - Margaretha Olsson Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 5 V+2 5 -640 42/10
Agneta Johansson - Lars Svensson Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson 5 V+2 9 -640 42/10
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 5 V+2 9 -640 42/10
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 4 Ö+1 E -650 37/15
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Bengt Rylander - Terezia Lagerman 4 Ö+1 E -650 37/15
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Britt Lindberg - Mona Andersson 4 Ö+2 E -680 20/32
Håkan Litsegård - Ulfur Arnason Nina Nilsson - Jane Brändemar 4 Ö+2 E -680 20/32
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Pia Katarina Larsson - Helena Condiffe 4 Ö+2 E -680 20/32
Dennis Alsensjö - Torleif Heimdal Henrik Swensson - Rogert Dalgart 4 Ö+2 E -680 20/32
Christer Ekberg - Lars V Andersson Lotta Lundberg - Charlotte Rudbäck 4 Ö+2 E -680 20/32
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Barbro Söderberg - Birgit Andersson 4 Ö+2 E -680 20/32
Jan Clementsson - Lars Becklén Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 Ö+2 E -680 20/32
Göran Olsson - Karin Eresund Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 4 Ö+2 2 -680 20/32
Junot Delcomyn - Leif Karlsson Per Boberg - Kerstin Boberg 4 Ö+2 K -680 20/32
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 Ö+2 E -680 20/32
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ove Jönsson - Thore Lindström 4 Ö+2 E -680 20/32
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Jan Schneider - Ester Schneider 4 Ö+2 E -680 20/32
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 Ö+2 E -680 20/32
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 Ö+2 E -680 20/32
Bo Hedberg - Nancy Thern Hans Antolin - Jan-Åke Roos 4 Ö+2 E -680 20/32
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lars G Svensson - Greger Jonsson 3NT V+3 4 -690 4/48
Anitha Lindgren - Marian Krook Sonja Christensson - Ulla Öberg 3NT V+4 4 -720 2/50
Anette Wald Gärdenfors - Erwin Wilhelm Rutger Persson - Claes Nilsson 6 Ö= E -1430 0/52