Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Bricka 15

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.19

Syd giv
N-S i zon
kn1063
Dkn7
E5
6543
D9
105
Kkn10862
kn102
8754
K9843
D3
E7
EK2
E62
974
KD98

Optimalt kontrakt: 4NT S= 630
 NT
N10781010
S10681010
Ö26533
V26533
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT S= 10 600 52/0
MajLis Tengblad - Margaretha Olsson Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 1NT N+3 3 180 45/7
Håkan Litsegård - Ulfur Arnason Nina Nilsson - Jane Brändemar 2NT S+2 10 180 45/7
Jan Clementsson - Lars Becklén Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 1NT S+3 Kn 180 45/7
Anders Olsson - Sten Ahlgren Grete Derand - Susanne Ramel 1NT S+3 8 180 45/7
Anette Wald Gärdenfors - Erwin Wilhelm Rutger Persson - Claes Nilsson 2NT S+2 6 180 45/7
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2NT S+2 6 180 45/7
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 N+1 E 170 38/14
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3 N= D 140 36/16
Anitha Lindgren - Marian Krook Sonja Christensson - Ulla Öberg 1NT S+1 8 120 32/20
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ragnar Carstam - Helene Carstam 2NT S= 6 120 32/20
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Jan Schneider - Ester Schneider 1NT S+1 8 120 32/20
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Britt Lindberg - Mona Andersson 1NT S= 2 90 27/25
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Barbro Söderberg - Birgit Andersson 1NT S= 8 90 27/25
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Pia Katarina Larsson - Helena Condiffe 1NT S-1 6 -100 20/32
Christer Ekberg - Lars V Andersson Lotta Lundberg - Charlotte Rudbäck 3 N-1 E -100 20/32
Lena Goldberg - Teddy Wald Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 S-1 10 -100 20/32
Göran Olsson - Karin Eresund Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 1NT S-1 Kn -100 20/32
Junot Delcomyn - Leif Karlsson Per Boberg - Kerstin Boberg 2NT S-1 6 -100 20/32
Agneta Johansson - Lars Svensson Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson 2NT S-2 2 -200 12/40
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ove Jönsson - Thore Lindström 2NT S-2 2 -200 12/40
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Bengt Rylander - Terezia Lagerman 4 N-2 E -200 12/40
Dennis Alsensjö - Torleif Heimdal Henrik Swensson - Rogert Dalgart 2NT S-3 Kn -300 7/45
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 2NT S-3 K -300 7/45
Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard Göran Wennervall - Åke Jönsson 3NT S-4 Kn -400 2/50
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lars G Svensson - Greger Jonsson 3NT S-4 2 -400 2/50
Bo Hedberg - Nancy Thern Hans Antolin - Jan-Åke Roos 3NT S-4 10 -400 2/50