Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Bricka 13

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.19

Nord giv
alla i zon
762

E9863
EDkn54
983
432
KDkn4
972
54
EKDkn9865
2
63
EKDkn10
107
1075
K108

Optimalt kontrakt: 7 N= 2210
 NT
N11115135
S11115135
Ö22802
V22802
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Håkan Litsegård - Ulfur Arnason Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 6 S+1 4 1460 52/0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Göran Olsson - Karin Eresund 6D Ö-4 E 1100 50/2
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Ove Jönsson - Thore Lindström 5D Ö-3 E 800 47/5
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Björn Klefbohm - Magnus Friberg 5D Ö-3 E 800 47/5
Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard Lotta Lundberg - Charlotte Rudbäck 5 S+2 K 710 42/10
Henrik Swensson - Rogert Dalgart Pia Katarina Larsson - Helena Condiffe 4 S+3 2 710 42/10
Per Boberg - Kerstin Boberg Bengt Rylander - Terezia Lagerman 4 S+3 4 710 42/10
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Lena Goldberg - Teddy Wald 5 S+1 2 680 33/19
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Christer Ekberg - Lars V Andersson 4 S+2 2 680 33/19
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 4 S+2 2 680 33/19
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 S+2 2 680 33/19
Jan Schneider - Ester Schneider Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 S+2 4 680 33/19
Bo Hedberg - Nancy Thern Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 5 S+1 4 680 33/19
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Jan Clementsson - Lars Becklén 4 S+1 K 650 21/31
Dennis Alsensjö - Torleif Heimdal Göran Wennervall - Åke Jönsson 4 S+1 K 650 21/31
Anitha Lindgren - Marian Krook Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 4 S+1 K 650 21/31
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ragnar Carstam - Helene Carstam 4 S+1 K 650 21/31
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Rutger Persson - Claes Nilsson 4 S+1 2 650 21/31
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson 4 S+1 K 650 21/31
Grete Derand - Susanne Ramel Britt Lindberg - Mona Andersson 4D Ö-2 E 500 14/38
Sonja Christensson - Ulla Öberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 5 Ö-3 E 300 12/40
MajLis Tengblad - Margaretha Olsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 Ö-2 E 200 6/46
Agneta Johansson - Lars Svensson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 4 Ö-2 E 200 6/46
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Junot Delcomyn - Leif Karlsson 4 Ö-2 E 200 6/46
Lars G Svensson - Greger Jonsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 Ö-2 E 200 6/46
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 Ö-2 E 200 6/46
Anette Wald Gärdenfors - Erwin Wilhelm Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4 Ö-1 E 100 0/52