Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Bricka 11

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.19

Syd giv
ingen i zon
106
109876
84
KD64
7
Dkn42
Kkn76532
10
KDkn942
5
ED
Ekn87
E853
EK3
109
9532

Optimalt kontrakt: 5 V= -400
 NT
N62623
S62623
Ö611799
V611799
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Agneta Johansson - Lars Svensson 4 Ö-2 E 100 50/2
Sven Grahn - Wiveca Lindström Bengt Rylander - Terezia Lagerman 5 V-2 4 100 50/2
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Anette Wald Gärdenfors - Erwin Wilhelm 6D V-1 K 100 50/2
Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 5 V-1 10 50 42/10
Ragnar Carstam - Helene Carstam Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 Ö-1 E 50 42/10
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Grete Derand - Susanne Ramel 4 Ö-1 10 50 42/10
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Per Boberg - Kerstin Boberg 5 V-1 K 50 42/10
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 5 Ö-1 E 50 42/10
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Dennis Alsensjö - Torleif Heimdal 2 Ö+1 E -140 36/16
Håkan Litsegård - Ulfur Arnason Pia Katarina Larsson - Helena Condiffe 4 V+2 K -170 32/20
Britt Lindberg - Mona Andersson MajLis Tengblad - Margaretha Olsson 3 Ö+1 K -170 32/20
Jan Schneider - Ester Schneider Hans Antolin - Jan-Åke Roos 3 Ö+1 E -170 32/20
Christer Ekberg - Lars V Andersson Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 Ö+2 E -200 28/24
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Anitha Lindgren - Marian Krook 5 V= K -400 22/30
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Henrik Swensson - Rogert Dalgart 5 V= 10 -400 22/30
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 5 V= K -400 22/30
Lars G Svensson - Greger Jonsson Rutger Persson - Claes Nilsson 5 V= 10 -400 22/30
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 5 V= K -400 22/30
Göran Olsson - Karin Eresund Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 Ö= E -420 14/38
Junot Delcomyn - Leif Karlsson Ove Jönsson - Thore Lindström 4 Ö= K -420 14/38
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4 Ö= K -420 14/38
Sonja Christensson - Ulla Öberg Nina Nilsson - Jane Brändemar 4 Ö+1 E -450 8/44
Lena Goldberg - Teddy Wald Lotta Lundberg - Charlotte Rudbäck 4 Ö+1 E -450 8/44
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 Ö+1 E -450 8/44
Göran Wennervall - Åke Jönsson Jan Clementsson - Lars Becklén 3NT Ö+2 10 -460 4/48
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 5D V= K -550 1/51
Bo Hedberg - Nancy Thern Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 5D V= 10 -550 1/51