Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Bricka 10

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.19

Öst giv
alla i zon
KD32
D9742
982
5
kn84
108
104
KD8764
E6
Ekn3
E7653
E92
10975
K65
KDkn
kn103

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -600
 NT
N23874
S23874
Ö118569
V118569
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Göran Wennervall - Åke Jönsson 2 Ö= 10 -90 52/0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 3 N-1 E -100 50/2
Lotta Lundberg - Charlotte Rudbäck Karin Sjögren - Louise Nordlindh 3 V= K -110 47/5
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3 V= 3 -110 47/5
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 1NT V+2 3 -150 37/15
Dennis Alsensjö - Torleif Heimdal Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 1NT Ö+2 Kn -150 37/15
Anders Olsson - Sten Ahlgren Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard 2NT V+1 2 -150 37/15
Lena Goldberg - Teddy Wald Henrik Swensson - Rogert Dalgart 1NT Ö+2 K -150 37/15
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Anette Wald Gärdenfors - Erwin Wilhelm 1NT Ö+2 K -150 37/15
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 2NT Ö+1 K -150 37/15
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 1NT Ö+2 K -150 37/15
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ove Jönsson - Thore Lindström 1NT Ö+2 K -150 37/15
Ragnar Carstam - Helene Carstam Pia Katarina Larsson - Helena Condiffe 2NT Ö+2 7 -180 23/29
Anitha Lindgren - Marian Krook Grete Derand - Susanne Ramel 1NT Ö+3 K -180 23/29
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Rutger Persson - Claes Nilsson 1NT V+3 4 -180 23/29
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2NT V+2 2 -180 23/29
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 2NT V+2 4 -180 23/29
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Jan Schneider - Ester Schneider 2NT V+2 2 -180 23/29
Håkan Litsegård - Ulfur Arnason Jan Clementsson - Lars Becklén 1NT Ö+4 K -210 13/39
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Nina Nilsson - Jane Brändemar 1NT Ö+4 K -210 13/39
Britt Lindberg - Mona Andersson Christer Ekberg - Lars V Andersson 1NT Ö+4 K -210 13/39
Lars G Svensson - Greger Jonsson Hans Antolin - Jan-Åke Roos 1NT Ö+4 K -210 13/39
MajLis Tengblad - Margaretha Olsson Barbro Söderberg - Birgit Andersson 3NT Ö= K -600 5/47
Sonja Christensson - Ulla Öberg Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT Ö= 5 -600 5/47
Agneta Johansson - Lars Svensson Göran Olsson - Karin Eresund 3NT Ö= K -600 5/47
Bo Hedberg - Nancy Thern Per Boberg - Kerstin Boberg 3NT Ö= 5 -600 5/47
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Junot Delcomyn - Leif Karlsson 3NT Ö+2 K -660 0/52