Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-11-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-11-17

Bricka 8

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.17

Väst giv
ingen i zon
542
K83
kn9
kn10953
E3
E6
865432
D87
Dkn109
9542
EK7
62
K876
Dkn107
D10
EK4

Optimalt kontrakt: 3NT V= -400
 NT
N62633
S73633
Ö610789
V610789
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Klas Bellander - Jan Clementsson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 1NT S= 6 90 32.0/0.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 1 S= E 80 30.0/2.0
Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg Yngve Jarl - Birgitta Forsström 2 N-1 E -50 28.0/4.0
Ester Schneider - Ulla Öberg Willy Landgren - Bibi Jönsson 1NT S-2 4 -100 22.0/10.0
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Erwin Wilhelm - Tommy Lööf 2 S-2 6 -100 22.0/10.0
Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn Göran Nyqvist - Sten Sjöström 1NT S-2 3 -100 22.0/10.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Karin Sjögren - Katarina Barnekow 3 S-2 E -100 22.0/10.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Gunilla Wallin - Christian Söderlund 1NT S-2 7 -100 22.0/10.0
Sonja Lindblom - Britta-Lena Rundcrantz Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg 1NT S-3 2 -150 10.0/22.0
Lisbeth Nermar - Birgitta Nilsson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2 Ö+3 3 -150 10.0/22.0
Susanne Levin - Ulf Pernvi Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 1NT S-3 6 -150 10.0/22.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Hanna Lewandowski - Niusia Lichtman 1NT S-3 3 -150 10.0/22.0
Lisa Krautmeyer - Göran Krautmeyer Elsa Olsson - Birgit Hartman 1NT S-3 E -150 10.0/22.0
Karen Nielsen - Berit Linse Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson 3 V+2 Kn -150 10.0/22.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3 N-3 E -150 10.0/22.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Lena Jeppsson - Iréne Carlsson 1NT S-4 8 -200 2.0/30.0
Rutger Persson - Lennart Lindahl Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 3NT S-5 3 -250 0.0/32.0
Gunlis Åberg - Els-Mari Borgenhard     - 14.0/-